SSD - dziwne odczyty SMART parametr B7


(Hazel Adam) #1

Mam dysk SSD Kingston HyperX Savage 240GB. Z ciekawości odpaliłem smarta w HD Tune Pro i pokazuje mi, że atrybut B7 czyli SATA Downshift Count przekroczył dopuszczalną wartość. CrystalDiskInfo pokazuje, że atrybut jest ok, DiskSmartView też pokazuje ok. ale już AIDA64 Extreme znowu twierdzi, że dysk do wyrzucenia. Jak to w końcu jest? Widziałem też w którejś recenzji, że podobno z tego dysku SMART jest źle odczytywany i są cuda.

Poniżej screeny z programów.

 

 


(tdream) #2

To wskazuje na uszkodzenia elektromechaniczne.Czyli w twoim przypadku sprawdziłbym poprawność połączeń na wtykach-gniazdach.


(Hazel Adam) #3

Co mam sprawdzić? Czy kable dobrze siedzą?


(Longhorn2009) #4

Cokolwiek te uszkodzenia elektromechaniczne miałyby znaczyć polecam ci sprawdzenie statystyk programem od producenta http://www.kingston.com/pl/support/technical/kingston-ssd-toolbox.aspx Szczególnie że parametr o którym wspominasz wygląda na specyficzny dla danego modelu.

Tutaj rozpiska wszystkich atrybutów http://media.kingston.com/support/downloads/MKP_306_SMART_attribute.pdf


(Hazel Adam) #5

Nie widzę tego atrybutu w spisie, a narzędzie nie chce się zainstalować bo nie posiadam uprawnień administratora chociaż je mam i wybrałem dla pewności “uruchom jako administrator”.


(Longhorn2009) #6

Rozpiska dotyczy programu od kingstona, nie jest w pełni uniwersalna. Program SSD Toolbox nie jest jakiś wyjątkowy jeśli chodzi o wymagania do zainstalowania, jeśli masz konto administratora to powinieneś go bez kłopotu wgrać.


(Hazel Adam) #7

Program nie wykrywa dysku.5.thumb.PNG.514ca6979cd1146e06241da76180