SSD gen 2 na gen 1

Czy jak kupie dysk SSD portable USB 3.2 gen 2 będzie działać na gen 1?
Mam jeszcze USB 4 Type-C Thunderbolt 4 (to jest jedno złącze)

Będzie działał. USB są kompatybilne wstecznie.

Czyli mogę podlączyć do tego Thunderbolt to będę miał ~1000Mb? bo USB 3.2 Gen 1 ma ~ 400Mb.
MI mówili że USB4 i Thnunderbolt 4 to nie to samo, a ja mam tylko 1 port i pisze że to samo w dokomentacji laptopa ,to ja już nic nie rozumiem.
A dysk ma 1000Mb odczyt/zapis USB 3.2 gen 2 a ja mam USB 3.2 gen 1

Ten dysk chce kupić

Czyli mogę podlączyć do tego Thunderbolt

Pytałeś już oto z 3 miesiące temu:

To bujajcie się, nikt ci nie powie konkretnie, tacy z was znawcy, wysłałem wam dane laptopa jakie ma porty i jaki chce kupić dysk

Dysk ma w zestawie dwa kable - USB-C oraz USB-C → A

Jeśli podłączysz za pomocą tego drugiego kabla to uzyskasz transfery takie na jakie zezwala łącze w twoim laptopie, czyli USB 3.2 gen 1 (powiesiłbym za jaja tego debila co wymyślił i zmieniał kilkukrotnie nazewnictwo dla USB 3).

Jeśli podłączysz za pomocą USB-C to prawdopodobnie osiągniesz maksymalny transfer. Thunderbolt 4 teoretycznie osiąga prędkości rzędu 40 Gb/s (czyli 5 GB/s). Dysk, który chcesz kupić ma teoretyczną prędkość na poziomie 1 GB/s.

Porty Thunderbolt 4 są kompatybilne z różnymi standardami łączności, w tym wcześniejszymi wersjami Thunderbolt™, USB, DisplayPort oraz PCIe. Pasują one do standardowych złączy USB typu C.

Porty Thunderbolt 4 mają przepustowość pasma na poziomie 40 Gb/s, czyli taką samą, jak Thunderbolt™ 3. Jednak minimalne wymagania w zakresie danych PCIe, zostały zwiększone z 16 do 32 Gb/s. Oznacza to znacznie większe wskaźniki transmisji i wydajności w kwestii zewnętrznych urządzeń PCIe o dużej prędkości (np. pamięć lub zewnętrzna karta graficzna).

Kupiłem tego samsunga T7 1TB wszystko było elegancko transfery 1000Mb mam wolne 200GB i nie hula, dlaczego on jest taki gorący, może dlatego, ale go odlączyłem żeby się ostudził i dalej nie działa i pokazuje mi różne wartości ile miejsca zajętego. Dysk ma partycje exFAT, taka ma być? a nie NTFS? Crystladiskmark robi test normalnie , zapis spadł do 600 a było 900

Co znaczy nie hula? Bo jak transfer spadł drastycznie, to przy niektórych dyskach normalne po przekroczeniu ok 70% pojemności.

Bo dyski przy wysokich transferach się grzeją.

Jeśli ma działać tylko z PC to można użyć NTFS. extFAT to FAT32 w którym usunięto ograniczenie wielkości pliku. Jest kompatybilny z MacOSX i niektóre kamery czy podobne urządzenia.

Ma działać z laptopem, Crystaldiskino pokazuje mi 2 błędy

PC czyli w domyśle komputer z Windows.

Dobrze sprawdźmy steam i gog - 0Mb a internet działa normalnie a nie pobiera na dysk, też nie kopiuje plików z dysku w laptopie na ten dysk 0%

Może go sformatować? Bo ja go nie formatowałem , Fat32 to jest stary system plików jeszcze z win7 to pamiętam, Ja mam w laptopie NTFS a to extFat co to ja nie wiem co to jest, mam pierwszy raz zewnętrzny dysk, tak ma być? To jest jakaś róznica?

20kb zajeb1scie, z tym dyskem jest coś nie tak a gorący jak diabeł

zajeb1scie to jest przekleństwo , nie no super, po co te znaczki

Podłącz do Victorii, puść test, daj wynik.


To? Jak dysk ma mniej niż 300GB wolnego miejsca to dalej nie zapisuje

d4