SSD GoodRam C40 i temperatura 99 stopni!

Witam, dziś po czyszczeniu wnętrza obudowy, postanowiłem po uruchomieniu komputera sprawdzić wszystkie aktualne temperatury podzespołów.

Ku mojemu zdziwieniu, miesięczny dysk GoodRam C40 wykazuje na 2 niezależnych programach do mierzenia temperatury aż 99 stopni.

Proszę o szybką poradę. Aktualnie szukam informacji na temat rozwiązania problemu, jednak jeśli ktoś miałby teoretyczne rozwiązanie, będę bardzo wdzięczny!

Dysk został podpięty pod ten sam kabel, dlatego podejrzewam że od miesiąca temperatura utrzymuje się na poziomie 99 stopni ;/

 

Pozdrawiawm serdecznie!

Pewnie błąd czujnika.

Dotknij dysk, Jeśli coś się w nim grzeje do 99C, to na pewno poczujesz gorąco. Jeśli jest chłodny, to patrz wyżej,

Pytanianie może wydać się głupie, ale dotykałeś palcem SSD? Sprawdź czy faktycznie jest mu tak ciepło.

nie ma opcji żeby SSD się tak nagrzał :slight_smile:

 

chyba że kompa masz na pustyni bez obudowy i wentylatorów;p

 

to jest po prostu błąd na 100% 

 

dyski SSD przeważnie mają temperaturę około 30 stopni.

 

ale to wszystko zależy od wentylacji obudowy (wentylatorów) i od stopni w pomieszczeniu:)

Wentylacja jest u mnie raczej na dobrym poziomie, ale jak zobaczyłem tą temperaturę to aż blady się zrobiłem :slight_smile: W każdym razie faktycznie, to musi być błąd ponieważ dysk nie zmienił ani o jeden stopień do przodu, lub do tyłu swojej temperatury przez parę godzin pracy :slight_smile: Dzięki wielkie za pomoc! Dysku raczej nie będę zgłaszać, myślę że nie przekracza on tych 35 stopni więc jest okej :slight_smile: Dzięki za pomoc!

Dużo dysków SSD nie ma czujników temperatury, więc programy nie pokazują tej opcji lub pokazują bzdety.

 

Pytanie do Godrama, czy ma czujnik?