SSD +HDD pod windowsem 7

Witam,

Zamierzam zakupić dysk SSD, crucial m4 64gb. Mam pytanie czy tym sposobem zostawię sobie system na ssd a programy będą na drugim dysku talerzowym

Czy będę mógł np. zainstalować przeglądarkę lub WinRara na dysku SSD a resztę programów na HDD, i potem za kilka dni zmienić spowrotem instalacje programów na SSD, czy nie bd z tym problemów? Chce poprostu raz instalować program na SDD a drugi raz na talerzowym.

Po co kombinujesz? Fakt, dysk nie jest wielki, ale jak przerzucisz wszytko na HDD to pozostanie ci tylko szybkie uruchamianie systemu i nic poza tym. Trzymaj programy na SSD właśnie po to, żeby szybciej to wszytko chodziło. Optymalizacja systemu pod SSD - podstawa.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -3230.html

Bo chyba przy instalacji programu mogę wybrać “instalacja niestandardowa” wybierając utworzony folder na dysku hdd, poprostu utworze nowy folder na dysku talerzowym i bd wskazywał aby tam programy się instalowały. Albo i wprowadzić wpis do rejestru podany post wyżej

Ja na 64GB SSD trzymam windows i wszystkie programy a gry na HDD czy filmy. Intalują Os na SSD a programy na HDD to nie widzę sensu a ni korzyści.

jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na SSD to trzymaj system i programy których korzystasz codziennie lub prawie codziennie na nim a jeżeli nie to instaluj programy na SSD wszystkie oprócz tych dużych

Pamiętaj jeśli z czegoś przestajesz używać to usuwasz.

Ja na swojej partycji c:(HHD dysk)instalowałem wszystkie programy po kolei i wystarczało mi 40GB(po wyłączeniu hibernacji i pliku stronicowania dostałem 16GB).

Teraz na SSD robię to samo xD tylko uważam żeby nie instalować na niego czegoś co robi masę kopii zapasowych u siebie albo dużo zajmuje.

PS jeśli nie używasz to wyłącz hibernacje dostaniesz tyle GB ile masz ramu.Możesz też wyłączyć plik stronicowania ale musisz mieć przynajmniej 6-8GB ramu i nie mieć programów które dużo ramu potrzebują.

Można również wyłączyć przywracanie systemu a to także troche GB pojemności daje.