SSD + HDD w obudowie

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Stoję właśnie przed trudnym problemem zakupu nowego dysku do laptopa Dell 5537 (i7-4500U, 8 GB RAM). Aktualnie posiadam jakiś seryjnie montowany WDC (WDC WD10JPVX-75JC3T0), nie grzeszy on za bardzo osiągami. Aktualnie mam na oku Toshiba Q Series 256 GB (np taki http://allegro.pl/dysk-ssd-toshiba-q-series-pro-hdts325ezsta-256gb-i4362630635.html), jednak chciałbym zasięgnąć Waszej opinii co o nim sądzicie, czy polecacie może jakiś inny? Słyszałem o dysku tej serii Toshiby (lecz o wersji 128 GB), że ma świetne osiągi, prędkości rzędu 500 MB/s są realne, jeśli jednak macie jakiś lepszy dysk z podobnej półki cenowej, to bardzo chętnie skorzystam z Waszych rad. 256 GB to niestety zalecana przeze mnie pojemność.

 

Przy okazji zna ktoś może jakąś obudowę do starego HDD SATA 2,5"? Oczywiście z USB 3.0 i dobrymi transferami (pewnie jakieś 120-150 MB/s to szczyt tego WDC, więc mniej-więcej taką też obudowę planuje kupić).

 

Dziękuję za wszelkie pomysły i podesłane modele jak i dysku tak i obudowy. Negatywne komentarze n.t. tego dysku również mile widziane.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Z wyrazami szacunku.

M.S.

W swoim Acerze mam ten samą rodzinę dysku WD10JPVX ale inny model , i nie narzekam :) 

Wiadomo HDD szaleństwa nie będzie ale od czego jest SSD. Zaopatrzyłem się w dysk  Kingstona 120 GB - jak dla mnie idealny rozmiar na system i aplikacje.

 

Za mojego Kingstona HyperX 3k 120GB wydałem równe 300zł - dobrze wydane pieniądze.

Toshiba pod względem pojemność/cena wypada słabo. Lepiej kupić Crucial MX100 256 GB - ja kupiłem za 359 zł z kw.,teraz jest trochę drożej i trudniej go dostać.

j2Lucky, Jaro070, a ja wypadaja te dyski w prędkości odczytu/zapisu? Ogólnie też miałem chęć na ADTATA recenzowana niegdyś przez dp (http://www.dobreprogramy.pl/ADATA-Premier-Pro-SP920-256GB-test-calkiem-szybkiego-dysku-SSD,Lab,53397.html), ale znajomy pracujący w serwisie mi go odradził, bo podobno szybko padają, a prędkość odczytu/zapisu też jest niższa średnio o 100 MB/s.

Niedawno zakpiłem SSD Samsung 840 EVO 250GB i o dysku powiem tyle, że wart swojej ceny, a praca na nim to poezja. Fajnie sie zgrywa z moim hdd też od samsunga :slight_smile:

 

W

 

 

W tym teście jest screen z programu AS SSD - ADATA dostał ~750 punktów, a Crucial ma ich około 1000.

Czy 750, czy 1000 to nie ma żadnego znaczenia. To tylko benchmarki :slight_smile: Liczy się czas dostępu do danych w porównaniu do HDD. Przeciętny użytkownik nie odczuje różnicy;)

BTW, może zamiast kieszeni lepiej kupić takie coś http://www.morele.net/kieszen-akasa-ak-oa2sde-bk-424094/

Taka mała uwaga

 

 

 

 

Ogólnie nie jest to głupi pomysł, tyle że Akasa AK-OA2S SA -BK lub opcja z możliwością umieszczenia napędu optycznego w obudowie zewnętrznej (jest rzadziej używany ale czasem się przydaje) SilverStone SST-TS06 lub RaidSonic IB-AC642

igrek, jasne że lepiej, osobiście jednak dość dużo podróżuję i dysk wymieniam przede wszystkim z racji wyeliminowania możliwości uszkodzenia przez wstrząsy, a umieszczenie go mimo wszystko w laptopie, tylko w innym miejscu w moim przypadku raczej nie ma sensu. 

Crucial (Micron) jest najlepszym wyborem. Firma jest bardzo znana http://en.m.wikipedia.org/wiki/Micron_Technology

Na twoim miejscu brałbym Kingstona, Samsunga :) 

 

Co do Cruicala nie mam zaufania , wiec nie poradzę :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc, ostatecznie wybieram Samsunga, nie tylko dlatego, że jego kolor pasuje mi do laptopa :slight_smile:

 

Pozdrawiam!

 

Z wyrazami szacunku.

M.S.

Mniejszy i droższy od Cruciala. IMO średnio udany zakup.

Mniejszy o 6 GB i to tak nie do końca, bo dysk i tak posiada banki, które w sumie uzyskują 256 GB pojemności (inaczej byłoby to niemożliwe…), no i jakby nie patrzeć marka, której ufam. Osobiście średnio podoba mi się trzymać dane na dysku, z którego supportem nie miałem wcześniej do czynienia (akurat nic dobrego o niej nie słyszałem prócz tego wątku). 

Gratuluję wyboru. Dla mnie kingston już nie istnieje po tym jak polecieli w kulki.