SSD Mało wolnego miejsca

Hejka, jak najlepiej oczyścić dysk SSD, 256GB stoi na nim Windows plus CS:GO + LOL i tyle, a miejsca tylko 30GB zostało ;3

Wywal to co zbędne. Uruchom narzędzie do oczyszczania dysk ( prawym klikem myszy na dysku - Właściwości - Oczyszczanie dysku. I nic innego nie zrobisz.Jak masz zapchany to nie wyczarujesz miejsca. Sam system zajmuje sporo + twoje śmieci tudzież gry i inne a oczyszczanie - ewentualnie zwolni trochę miejsca z plików systemowych zbędnych, pozostałości po WU czy tego typu rzeczach. Ale nei wyczaruje ci 100 gb z tak małego dysku chyba że swoiich śmieci się pozbędziesz.

Ustawienia > System > Pamięć > kliknij po prawej na pozycji “Pliki tymczasowe”. Otworzy się okno w którym zaznacz/odznacz co Ci pasuje i kliknij “Usuń pliki”.
PS. Skonfiguruj/włącz tzw. Czujnik pamięci.

Auslogics Windows Slimmer 3.0.0.4 - dobreprogramy
Driver Store Explorer 0.10.58 - dobreprogramy

Otwórz notatnik wklej

rd %temp% /s /q
md %temp%
rd c:\Windows\Temp\ /s /q
md c:\Windows\Temp\

Zapisz jako, zmień na wszystkie pliki i daj końcówkę .bat

Uruchom potem z prawego klawisza myszy jako administrator. Wyczyści ci temp. można wrzucić skrypt gdzieś na dysk, np. C i dodać do harmonogramu żeby się automatycznie uruchamiało np. przy zamykaniu systemu, dzięki temu temp zawsze będzie pusty.

Aby zobaczyć co zajmuje miejsce na dysku, użyj WinDirStat
g_--x--_-_x20110401162912_00

Dzięki temu szybko namierzysz co zajmuje miejsce i gdzie

W przeglądarce może usuń pamięć podręczną niby może zajęła ci 1 GiB.

Polecam System Ninja Free https://singularlabs.com/software/system-ninja/confirm-download/ który wyszuka wszelkie śmieci pozostawione przez różne programy, oczyści pamięć tymczasową itp.

Program bazuje na wielkiej bazie danych czyli na słynnym Winapp.ini, https://github.com/MoscaDotTo/Winapp2/

Uważnie sprawdź co zaznaczasz do usunięcia. Np pliki cookie możesz chcieć zostawić. Gdy je skasujesz to wyloguje Cię z wszystkich stron w przeglądarkach itp

Jako wieloletni użytkownik WinDirStat, jakiś czas temu pobrałem https://www.jam-software.com/treesize_free polecam go sprawdzić.