SSD na SATA3 do 300ZŁ LAPTOP

Witam

Szukam na dzień dzisiejszy dysku SSD o pojemnościach 120GB lub 128GB SATA3 do Laptopa 

Sklepy takie jak Morele.net lub allegro

 

Myślałem nad Samsung 850 evo ale podobno jego poprzednik 840 miał problemy po używaniu z wydajnością więc nie wiem czy brać …

rozważałem też dysk Plextor, ale zdaję się tutaj na was.

 

Proszę o szybką odpowiedź, bo w powiedziałek już chciałbym zamawiać. 

 

Z góry dziękuje. :) 

 

Plextor 128GB, SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-128M6S)  275 zł

Crucial BX100 120GB 2.5’ 7mm SATAIII (CT120BX100SSD1)  269 zł

Transcend SSD340 128GB SATA3, ( speed 530/145MB/s), 7mm, TRIM, SMART, AES, NCQ (TS128GSSD340)  245 zł (sam mam i mogę spokojnie polecić)

Transcend SSD370 128GB, SATA3, 550/170MB/s (TS128GSSD370S)  229zł (następca serii 340 a za razem poprawiona wersja 370 w aluminiowej obudowie - godny polecenia)

GoodRam C100 120 GB SATA3 2,5’ 500/360MB/s - (SSDPR-C100-120) 239 zł (polski produkt)

Samsunga nie ma ? O.o 

Czyli który najlepszy ? 

Nie jestem przkekonany do firmy Transcend …

Podałem te które wg mnie są warte zakupu, kierowałem się też opinią osób posiadających podane dyski.

 

Chcesz to bierz Samsunga, skoro się uparłeś na 850evo.

 

Który najlepszy? Z tych co podałem Plextor/Crucial, Transcend wydawał się być dla mnie noname’em jak sam kupowałem komputer (bo tani, bo firma jakaś mało znana), okazało się, że dysk pracuje rok czasu (system usypiany/hibernowany), katowany dzień w dzień masą danych (+/-30 GB/dziennie). I działa. 

 

U mnie test na szybko wygląda tak:

Sequence Read / Write - 481,66 / 164, 82 MB/s

Random Read/ Write - 273, 50 / 161, 73 MB/s

 

Gdybyś był rzeczywiście zainteresowany tym dlaczego wybrałem te a nie inne dyski to proszę:

http://www.overclock.pl/articles/show/id/682,13,13,podsumowanie

 

Pytanie zasadnicze - jaki masz laptop? 

Laptop ASUS, myślę że to jest Ci nie potrzebne …

Co do tego twojego dysku to dlaczego masz tak małe prędkości ? jak producent podaje ponad 400

50 zł więcej masz jeszcze raz tyle pojemności

http://www.ceneo.pl/35800387

 

na prędkości podawane przez producentów patrz z przymrużeniem oka :slight_smile:

 

Wszystko zależy od modelu, nowy czy stary latop… potrzebne? Tak, bo jak masz złącze SATA2 to nie widzę sensu kupowania droższego dysku z lepszymi parametrami.

 

Niskie wartości? Nie odczuwam tego. Nie gram, nie oram dysku jakoś specjalnie (sieć, p2p, YT, Spotify…), owszem, zapisuję sporo ale raz to jest mniej raz więcej. Dysk pracuje bardzo stabilnie i poprawnie.

Na samym początku napisałem że potrzebuje SSD SATA 3 … czytać nie umiemy ? :) 

Jest to Laptop nowy z dyskiem hdd 750gb i ma miejsce na ssd więc chcę zakupić taki dysk. Pracuje w Photoshopie i chciałbym polepszyć szybkość oraz płynność działania owego programu :) 

Jak wyglądają parametry tego laptopa?

i5 4200 + 8GB ram + oczywiście jest tam grafika zintegrowana HD intel i zewnętrzna czyli 740m wiem słabo ale jakoś sobie radzi przy grafice ;) 

hdd 750GB 17" ASUS 

I brakuje mi tutaj dysku SSD…aktualnie mam partycje OS gdzie jest system Win 8.1 + aktualizacje (te ważne tylko) + mnóstwo programów w tym PS i DW od Adobe i całość waży około 60GB więc dysk 120GB mi wystarczy :slight_smile: Grube dane będę przechowywał na HDD żeby nie zniszczyć SSD-ka, a system będzie odpalał się ultraszybko :smiley: i photoshop też :smiley: więc myślę że to dobry zakup 

 

A jak wy myślicie ? :slight_smile: Będzie przyjemniej się pracowało na czymś szybkim, znaczy nie żebym narzekał na ten laptop, ale jak wiadomo SSD przyspieszy prace systemu i programów więc jestem na TAK :) 

Jeśli myślisz o poważniejszej pracy w PS, to tego laptopa należy zastąpić PC.

wystarczy dołożyć ten dysk

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx100-120gb-2-5-7mm-sataiii-ct120bx100ssd1-707616/