SSD OCZ Vortex 2 120Gb komputer go nie widzi

Witam
Mam dysk SSD ocz vortex 2 pod dłuższym czasie nie używania podpiąłem go do komputera i dysk jest nie zauważalny.
Sprawdzałem to na 3 komputerach z różnymi systemami.
Podłączając dysk zaświeca się dioda na kolor pomarańczowy, wchodząc do menadżera urządzeń Windowsa w zakładce stacje dysków widać ten dysk ale nie da się do niego wejść.

Ma ktoś jakiś pomysł jak do niego wejść ?

Coś więcej? USB, czy po SATA podłączasz? CrystalDiskInfo (http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html ) coś pokazuje?

Teraz isobuster “widzi” podpięte dyski, nawet pamięci flash, widzi zawartość. W wersji płatnej nawet wykrywa wszystko usunięte na konkretnym dysku.
Żeby mieć darmową wersję, wystarczy po zainstalowaniu na dole okna kliknąć wersja podstawowa.


Mało piszą o możliwościach tego programu. Płatny wart swojej ceny.
A proszę - za każdym razem formatowany pendrive, teraz z manjaro - to tyle na nim plików do odzysku… że hej.

cristal disk info nie widzi nic, ale minitool partition wizzard po 20min update stanu dysków stwierdził “bad disk” i nie da się z nim nic zrobić, aktualnie jest podpięty po usb przez przejściówkę uniteka, ale jakbył podpięty do sata też komputer go nie widział.

Czyli pewnie uszkodzony. Może jeszcze na gwarancji?

Podłącz dysk do portu SATA
https://ocz.com/eu/
https://ocz.com/eu/download/ssd-utility
Sprawdź dysk narzędziem producenta.
Pokaż jak jest widziany w zarządzaniu dyskami.

z oddaniem na gwarancji nie będzie łatwo bo nie mam już faktury a dysk ma już powyżej 3 lat także pewnie wyląduje w koszu.

@SlawekB44 dysk po podpięciu sata czy usb jest nie widoczny w opcji zarządzania dyskami, także nie czyta go program ocz ssd-utility

jedynie na dysku widać że dostaje prąd bo się dioda zapala komputer go nie widzi wogóle

Czy dysk podpięty pod SATA jest widoczny w Biosie?

nie jest widoczny w biosie, jedyna oznaka tego że dysk jest podpięty to dioda która świeci na czewono/pomarańczowo

Czyli, wygląda , że dysk w kieszeni? - rozbierz jak da radę i podepnij do stacjonarki jako zwykły dysk sata i sprawdź.

dysk po podpięciu świeci na czerwono i zielono, nie jest widoczny w biosie ani systemie, niestety :frowning:

Ile czasu minęło?

Czy pierwszy post tego tematu pisał ktoś inny?
Nie czytasz czy nie rozumiesz co się pisze?
Miałeś podpiąć dysk do komputera stacjonarnego normalnymi kablami SATA i opisać zachownie. Pokazujesz zdjęcie dysku podpiętego przejściówką do portu laptopa. Inne dyski działają na tej przejściówce? Jeśli dalej masz zamiar ignorować propozycje pomagających, to chyba zaczniesz radzić sobie sam.

1 polubienie

dysk nie był używany przez rok,siedział w laptopie. Port laptopa działa sprawdzałem na zwykłym 2,5" HDD. Zachowanie dysku i systemu na pc niczym się nie różni jak w tym laptopie. Jedyne oznaki życia tego dysku to te dwie diody czerwona i zielona. Przy starcie komputera dysk zapala się na zielono kilka sekund później dochodzi dioda czerwona i ten stan trwa aż do wyłączenia komputera.

W PC są normalnie 2 dyski i te dwa są widoczne w biosie. SSD został dołożony jako trzeci i jest niewidoczny.
Posty pisze jedna osoba i umiem czytać.

W internecie na jakimś forum czytałem informacje właśnie o tym dysku, że może przestać być wykrywany zaraz po tym jak podłączy się go przez USB. Parę osób pisało, że dysk działał kilka lat bez problemu, a po podłączeniu przez USB padał natychmiast przez błąd w oprogramowaniu dysku, które w nowszej wersji zostało poprawione.

Pisali też, żeby zostawić dysk na tydzień w spokoju, podłączyć przez sata. Niektórym podobno ruszył.

Ten dysk tak ma, to jeden z ich największych problemów, nie ma jednego rozwiązania, generalnie, to najbardziej nieudana seria dysków, problem leży po stronie kontrolera Sand Force. masz loterię, albo zadziała abo kosz i tyle.