SSD OCZ Vortex 2 120Gb komputer go nie widzi

(qwerty97m) #1

Witam
Mam dysk SSD ocz vortex 2 pod dłuższym czasie nie używania podpiąłem go do komputera i dysk jest nie zauważalny.
Sprawdzałem to na 3 komputerach z różnymi systemami.
Podłączając dysk zaświeca się dioda na kolor pomarańczowy, wchodząc do menadżera urządzeń Windowsa w zakładce stacje dysków widać ten dysk ale nie da się do niego wejść.

Ma ktoś jakiś pomysł jak do niego wejść ?

(bachus) #2

Coś więcej? USB, czy po SATA podłączasz? CrystalDiskInfo (http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html ) coś pokazuje?

(Bogdan_G) #3

Teraz isobuster “widzi” podpięte dyski, nawet pamięci flash, widzi zawartość. W wersji płatnej nawet wykrywa wszystko usunięte na konkretnym dysku.
Żeby mieć darmową wersję, wystarczy po zainstalowaniu na dole okna kliknąć wersja podstawowa.

Mało piszą o możliwościach tego programu. Płatny wart swojej ceny.
A proszę - za każdym razem formatowany pendrive, teraz z manjaro - to tyle na nim plików do odzysku… że hej.

(qwerty97m) #4

cristal disk info nie widzi nic, ale minitool partition wizzard po 20min update stanu dysków stwierdził “bad disk” i nie da się z nim nic zrobić, aktualnie jest podpięty po usb przez przejściówkę uniteka, ale jakbył podpięty do sata też komputer go nie widział.

(bachus) #5

Czyli pewnie uszkodzony. Może jeszcze na gwarancji?

(SlawekB44) #6

Podłącz dysk do portu SATA
https://ocz.com/eu/
https://ocz.com/eu/download/ssd-utility
Sprawdź dysk narzędziem producenta.
Pokaż jak jest widziany w zarządzaniu dyskami.

(qwerty97m) #7

z oddaniem na gwarancji nie będzie łatwo bo nie mam już faktury a dysk ma już powyżej 3 lat także pewnie wyląduje w koszu.

(qwerty97m) #8

@SlawekB44 dysk po podpięciu sata czy usb jest nie widoczny w opcji zarządzania dyskami, także nie czyta go program ocz ssd-utility

jedynie na dysku widać że dostaje prąd bo się dioda zapala komputer go nie widzi wogóle

(SlawekB44) #9

Czy dysk podpięty pod SATA jest widoczny w Biosie?

(qwerty97m) #10

nie jest widoczny w biosie, jedyna oznaka tego że dysk jest podpięty to dioda która świeci na czewono/pomarańczowo

(JNJN) #11

Czyli, wygląda , że dysk w kieszeni? - rozbierz jak da radę i podepnij do stacjonarki jako zwykły dysk sata i sprawdź.

(qwerty97m) #12

dysk po podpięciu świeci na czerwono i zielono, nie jest widoczny w biosie ani systemie, niestety :frowning:

(sensu) #13

Ile czasu minęło?

(SlawekB44) #14

Czy pierwszy post tego tematu pisał ktoś inny?
Nie czytasz czy nie rozumiesz co się pisze?
Miałeś podpiąć dysk do komputera stacjonarnego normalnymi kablami SATA i opisać zachownie. Pokazujesz zdjęcie dysku podpiętego przejściówką do portu laptopa. Inne dyski działają na tej przejściówce? Jeśli dalej masz zamiar ignorować propozycje pomagających, to chyba zaczniesz radzić sobie sam.

(qwerty97m) #15

dysk nie był używany przez rok,siedział w laptopie. Port laptopa działa sprawdzałem na zwykłym 2,5" HDD. Zachowanie dysku i systemu na pc niczym się nie różni jak w tym laptopie. Jedyne oznaki życia tego dysku to te dwie diody czerwona i zielona. Przy starcie komputera dysk zapala się na zielono kilka sekund później dochodzi dioda czerwona i ten stan trwa aż do wyłączenia komputera.

W PC są normalnie 2 dyski i te dwa są widoczne w biosie. SSD został dołożony jako trzeci i jest niewidoczny.
Posty pisze jedna osoba i umiem czytać.

(qwerty97m) #16

(qwerty97m) #17

(sensu) #18

W internecie na jakimś forum czytałem informacje właśnie o tym dysku, że może przestać być wykrywany zaraz po tym jak podłączy się go przez USB. Parę osób pisało, że dysk działał kilka lat bez problemu, a po podłączeniu przez USB padał natychmiast przez błąd w oprogramowaniu dysku, które w nowszej wersji zostało poprawione.

Pisali też, żeby zostawić dysk na tydzień w spokoju, podłączyć przez sata. Niektórym podobno ruszył.

(Semtex) #19

Ten dysk tak ma, to jeden z ich największych problemów, nie ma jednego rozwiązania, generalnie, to najbardziej nieudana seria dysków, problem leży po stronie kontrolera Sand Force. masz loterię, albo zadziała abo kosz i tyle.