SSD Samsung 840 Pro 256GB - sterowniki

Witam

Od razu napisze bo mnie skatujecie. Mam już swoje lata i nie ogarniam wszystkiego jak w 1996-1998.

 

Kupiłem dysk SSd jak w temacie. Płyta główna Z77 Extreme 4 Asrock. Ustawiłem w BIOS na AHCI, system Windows 7 x64 sie zainstalował normalnie i wszystko działa.

 

Pytam czy trzeba zainstalować, coś (sterownik, kontroler, coś) by wykorzystać dysk opytmalnie ? Czy wymaga on jakiegoś oprogramowania czy nic nie robić ?

 

jeśli tak to poproszę tylko o linka do wymaganego “czegoś” bo ja nie ogarniam tego wszystkiego.

No to tylko zostaje użytkować SSD,czyli OK.

Sterownik od płyty głównej pod AHCI, bo system ładuje swój ogólny.

 

ftp://europe.asrock.com/drivers/All/SATA/ASMedia_SATA3_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v1.3.1).zip

 

Link do wszystkich na przyszłość:

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/index.pl.asp?cat=Download&os=Win764

 

Zainstaluj tylko sterowniki do płyty głównej (rozpakuj do katalogu na dysku) - a chyba instalowałeś?

 

ftp://download.asrock.com/drivers/Intel/INF/INF_Win7-64_Win7_Vista64_Vista_XP64_XP(v9.3.0.1019).zip

 

I sprawdź jego wydajność programem AS SSD i porównaj w necie z wynikami tych samych dysków.

 

Często dysk SSD pracuje lepiej na sterze systemowym msahci, jak będą za niskie wyniki, wtedy można sprawdzić na sterze Intela iastor.

 

Edit:

 

ftp://download.asrock.com/Drivers/Intel/SATA/RST(v11.7.0.1013).zip

Dzieki za pomoc.

 

Moje wyniki są raczej średnie. Zarówno bez sterowników jak i z Intel RST. Minimalne różnice może są. Ale daleko do fabrycznych 500 Mb/s. Co robić ?

http://gnat.w.pw/foto.jpg

Zmień gniazdo sata  dla dysku SSD - weź instrukcję do płyty.

 

Masz tam 2 gniazda sata III do Intel Z77 i tu wepnij dysk do portu 0 lub 1 - najlepiej port 0.

 

i 2 gniazda sata III ASMedia

 

i teraz test.

 

Edit:

 

Sprawdź dokładnie porty sata, bo wychodzi, że są gniazda sata 2 i 3 i teraz może jesteś podpięty pod sata2 - sprawdź?

@ JNJN

Pomogło. Dziekuje Ci za pomoc.

 

PS. Jak minie 35lat na peselu to wszystko wydaje się cięże.