SSD w windows

Mam pytanie co do pliku stronnicowania … posiadam dysk SSD i HDD przeniosłem więc plik stronnicowania na HDD i wyłączyłem automatyczne zarządzanie rozmiarem dla wszystkich dysków, jednak jak się potem okazało dysk SSD nadal miał przyporzadkowany jakiś tam rozmiar - czy mogę dla SSD ustawić “brak pliku stronnicowania” i wszystko będzie prawidłowo funkcjonować? Czy też może stała wartość dla dysku SSD nie jest zła i można ją zostawić tak jak jest?

Ja skorzystałem z rad, jakie są na TEJ stronie, także i Tobie polecam :wink:

Tak - ja pytam o to czy dla C - zostawić - “rozmiar kontrolowany przez system” czy ustawić na “brak”?

Dla “C” przy SSD najlepiej ustawić brak pliku wymiany. Chodzi o to, że dysk SSD szybciej się zużywa jeśli ciągle się na niego coś zapisuje. Ja mam plik wymiany na innym fizycznym dysku, a na systemowym SSD w ogóle nie mam. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie.

To po co wam dysk SSD skoro wszystko przerzucacie na talerzowy HDD który jest wolniejszy? Przecież to głupota.

Chodzi tylko i wylacznie o szybki odczyt dla startu systemu i kilku programow uzytkowych

Jeżeli chcesz zostawić SWAP na partycji systemowej to najlepiej ustawić go na sztywno, jednak ja osobiście zdecydowałem się go przerzucić na inną partycję (HDD), spadku wydajności nie odczułem, wszystko działa sprawnie, mam zaledwie 60 GB SSD więc z powodów ograniczonego miejsca zdecydowałem o przesunięciu SWAP, gdybym miał większy dysk to SWAP pozostałby na partycji systemowej, jak już wspominałem ustawiony na sztywno, czyli decyzja powinna być adekwatna do pojemności dysku :wink:

To potwierdza, że SSD to wielka pomyłka. Nie ma sensu przenosić swap na hdd to mało skorzystamy na wzroście wydajności.

Proponuję trochę popracować z systemem na SDD a następnie się wypowiadać, to jest zupełnie inne doświadczenie, na dobrą sprawę przy 4GB RAM, SWAP jest zbyteczny, niestety wielu programistów nadal zmusza nas do korzystania z tego archaizmu :stuck_out_tongue:

do swapa przechodzą programy nieużywane jeśli się ram zapełni

więc jeśli nie ma się 3GB(32x) to dysku ssd nie opłaca się, za szybko się zniszczy

SSD to nie jest pomyłka - widać to już przy starcie systemu - zamiast tych 40, czy 50s startuje poniżej 20s. To samo przy uruchamianiu aplikacji. Przy SSD po prostu trzeba zoptymalizować ustawienia systemowe, żeby działał najbardziej wydajnie. Trzeba dodać, że w Win7 te ustawienia w większości zmieniają się automatycznie.

Panowie, którzy piszecie, że przeniesienie pliku wymiany na odrębny dysk talerzowy to głupota i spowalnianie systemu - najpierw zdobądźcie trochę wiedzy na temat podstaw, a potem się wypowiadajcie - jest wręcz przeciwnie. Tym bardziej, że coraz więcej osób ma 4 lub 8GB pamięci RAM, przez co plik wymiany nie musi mieć gigantycznych rozmiarów - wystarczy kilkaset MB na logi i zrzut pamięci w razie awarii. Bez pliku wymiany też się obejdzie, ale dla bezpieczeństwa można go mieć.

Tomasz Wołoszyński ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.