SSD wymiana jaki?

Witam Posiadam w komputerze teraz dysk SSD Kingston HyperX 120 gb i chce go wymienić zastanawiam się nad kupnem Samsunga 850 Evo 250 Gb bądź Kingston HyperX Savage 240 Gb który wybrać z tych dwóch chyba że macie jakieś lepsze propozycje  tzn . inne dyski lepsze wydajniejsze w tej cenie do 400 zl ?

najlepszym wyborze w tej cenie (wg mnie) będzie crucjal mx200. 

a zastanawiałeś się nad zrobieniem raid 0 ? ciekawa sprawa naprawdę :wink:

Nie zastanawiałem się wgl nie wiem o co chodzi co to jest raid 0 ?? i co to daje ?

RAID polega to na połączeniu 2 dysków (najlepiej takich samych) i zrobienie macierzy przez specjalny kontroler. dane są zapisywane na obu dyskach typu 12121212 prędkość jest nmiej więcej 2 razy szybsza (powiedzmy o 75%) a poj jedynie o -15% (na przykład) wadą tego jest awaryjność samo w sobie nie jest, ale jak 1 dysk padnie to po danych

 

nowak robił o tym film https://www.youtube.com/watch?v=ELsdC4Bsc_8

 

w twojej sytuacji dokupisz 2 hyperx 120 i ewentualnie kontroler masz raida nie musisz sprzedawać tamtego. albo bierz mx200 250gb świetny dysk [link] http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx200-250gb-sata3-ct250mx200ssd1-712688/  

RAID z SSD i to przeciętnego Kingstona HyperX? Bez sensu. Niech kupi dwa razy pojemniejszego Cruciala i po krzyku. 

Jeśli nie wie co to RAID to nie namawiajcie go, nie da sobie rady. Jeśli nawet kupi drugi dysk i będzie chciał postawić tą macierz to kolejny problem, sprzętowy (i tak odpadnie ze względu na kontroler, no ale aby nie było…) czy programowy. Dalej skonfigurowanie tego… 

Jeśli chcesz SSD to moim zdaniem Samsungi lepsze nie Crucial. Mam 2 takie modele (850 EVO - SATA oraz mSATA) i śmigają o wiele lepiej niż Crucial MX100 (w moim odczucicu). Jak włączysz jeszcze RAPID MODE na Samsungach, to już burza :slight_smile:

Dziku, czemu tak uwarzasz

edytuje cie mx200, 100 są stare i drogie ;-)

Opisałem CX100 bo go posiadam (256 GB) i stąd moja opinia porównania Samsunga do Cruciala. Na temat mx200 nie powiedziałem ani słowa więc się czepiasz :wink:

nie powinieneś porównywać cx100 do innych ssd seria cx jest naprawdę słaba.

spokojnie, nie czepiam się po prostu powyższa rozmowa była o mx200 a ty napisałeś o mx100 to ztwierdziłem, że to błąd ;-)