SSH do sieci LAN

Witam,

nie mogłem się zdecydować czy post umieścić w sieciach czy tutaj, temat jest wspólny, może się nikt nie obrazi;)

Nakreślę o co mi chodzi. Są dwie sieci wan i dwie sieci LAN. Wygląda to tak: komuter 1(LAN IP 192.168.1.130)------router(router typu netia, neostrada)—sieć WAN(ip np. 77.255.170.154)--------internet—sieć WAN(ip 89.62.45.198)------router(pentagram)-----komputer 2(LAN ip 192.168.1.77). Czyli mam dwa odległe komputery z których każdy podłączony jest przez router do internetu i che między tymi komputerami nawiązać połączenie ssh aby zalogować się do terminala. Na obu komputerach jest linux. Mam pełen dostęp do obu maszyn i routerów. Połączenie chcę nawiązać z komputera 1 który ma ip zewnętrzne 77.255.170.154 do komputera 2 w sieci lan, który ma ip zewnętrzne 89.62.45.198

Coś mi się niestety nie udaje. Komputer nr 2 “wystawiłem” na świat dodając go do strefy DMZ w routerze pentagram.

Próbowałem tak:

ssh -N -p 22 89.62.45.198 -L 3000:192.168.1.77:3389

komputer2 w strefie dmz odpowiada na ping i jest tam serwer apache, który również działa i jest widoczny w sieci tylko nie mogę sobie poradzić z ssh.

Jest wiele rzeczy, które mogą stać na przeszkodzie, ale proszę tylko o samą informację jak teoretycznie to powinno wyglądać. Nie mam żadnych reguł dla iptables na razie.

Serwer SSH jest włączony? Skoro komputer jest w DMZ, to powinien być w całości dostępny. Próbowałeś się logować bez podawania adresu prywatnego?

Pozdrawiam!

Tak zainstalowałem cały pakiet Openssh i jest uruchomiony. Nie próbowałem bez adresu wewnętrznego. W sumie i racja powinien być całkowicie widoczny pod adresem zewnętrznym. Teraz nie mam aktualnie takiej możliwości, ale sprawdzę.

a co mówią logi?