SSID i fraza do generowania kluczy szyfrujących

Witam :slight_smile:

SSID to klucz, który podajemy aby dostać się do zabezpieczonej sieci. Ostatnio czytając literaturę, spotykałem zwrot “fraza do generowania kluczy szyfrujących”. Więc ta fraza do generowania kluczy szyfrujących i SSID to to samo, zgadza się ? Po podaniu SSID’u czyli tej frazy generują się tak jakby klucze szyfrujące które zabezpieczają pakiety danych przed przechwyceniem - o to chodzi mniej więcej ?

Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

nie, SSID to nazwa sieci bezprzewodowej: http://pl.wikipedia.org/wiki/SSID

Pozdrawiam

SSID to jak wyżej zostało napisane-nazwa sieci bezprzewodowej i nie ma to nic wspólnego z kluczami/szyfrowaniem.

Najprostsze WEP to jest szyfrowanie pakietów które są przesyłane przez sieć i są do przeróżnych szyfrowań generatory które można z łatwością znaleźć na google.

Ja akurat do swojego WRT użyłem klucza wygenerowanego przez firmware Tomato(klucz z 63 znaków/504bity).

Aha sory, bo mi się pomyliło rzeczywiście. Czyli ta fraza do generowania kluczy szyfrujących, lub w przypadku WPS 8-cyfrowy PIN to nic innego jak hasło do sieci, tak ? SSID to nazwa, a ta fraza lub PIN to hasło, tak :?: :slight_smile:

PIN-ja znam póki co piny do karty bankomatowej i telefonu :smiley: Więcej tej nazwy to nie używam jak do określenia w/w rzeczy.

WPS-WPA.

SSID(częściej używane) czy ESSID(to samo) to nazwa sieci.

A według Ciebie ta “fraza” to tak jest to hasło do sieci za pomocą którego są szyfrowane pakiety i później rozkodowywane.