Stacja DVD-ROM nie czyta DVD

Witam, kiedy wkładam jakąkolwiek płytkę dvd do napędu (sony dvd-rom ddu1211), to ikonka w mój komputer zmienia się z DVD na CD, a kiedy klikam by wyświetlić zawartość płyty, okno “mój komputer” wiesza się i ma brak odpowiedzi. zamknąć okno można dopiero po wyjęciu płyty. Aha, płyty CD napęd czyta normalnie… Z góry dziękuje :))

A i jak by to miało pomóc, to mam windows xp proffesional sp3 ^^

I jeszcze jedno, to chyba istotne… Jak uruchamiam komputer bez płyty dvd w napędzie to włącza się normalnie, ale daje wybór “Microsoft Windows Recvery Console” czy “Microsoft Windows XP”. Jeśli jednak płyta dvd jest w napędzie, to pojawia się czarny ekran, na samej górze jest ramka z danymi o systemie typu dyski twarde, ram itd, a pod spodem pisze: bios update data incorrect. cpuid=00000f29.

PC device listing…

no a pod spodem jest tabelka poziomo: bus no. device no. func no. vendor id device id device class IRQ

a pod spodem są różne wartośći do tych bus device itd XP Jeśli wysunę wtedy tackę z płytą, to mogę wybrać "microsoft recovery console albo microsoft xp, a jak nie wysunę tacki, to po paru minutach ekran robi się czarny, i jest już czarny do póki nie wysunę tej tacki. :(((

Van Hentai , Na tym forum piszemy po polsku. Proszę Cię, wyedytuj swojego posta i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat wyląduje w koszu.

Dodam że przedtem stacja działała poprawnie. Potem przeinstalowałem windowsa na xp proffesional sp3. Zainstalowałem chyba jedną grę (z dvd-r). Potem zainstalowałem DAEMONa żeby odpalić iso. Zamontowałem napęd virtualny, i dopiero potem jak chciałem uruchomić płytę dvd to zaczął pojawiać się problem… Co mogę zrobić? W którym momencie mogłem coś popsuć? Nigdzie nie mogę tez znaleźć sterowników do mojej stacji XP