Stacja dyskietek nie działa poprawnie

witam problem polega na tym ze po podlaczeniu stacji dyskietek kontrolka swieci sie caly czas i gdy wkladam dyskietke i klikam na naped pojawia sie komunikat aby wlorzyc dyskietke pomocy!!

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

I nie używaj tylu wykrzykników w postach.

Też tak kiedyś miałem odłącz i podłącz po dociskaj pasma może coś nie łączy.

Prawdopodobnie źle podpięta jest taśma.

Stację dyskietek podłączamy taśmą do gniazda kontrolera FDD na płycie (złącze oznaczone zwykle jako “Floppy”). Taśma łącząca stację dyskietek z kontrolerem FDD na płycie również ma oznaczenie “jedynki” (jeden czerwony przewód na taśmie). W przypadku właściwego podłączenia stosujemy procedurę: wyszukujemy pierwsze wyprowadzenie na gnieździe kontrolera FDD na płycie, a nastepnie podłączamy jedno ze złącz taśmy, następnie drugą końcówkę taśmy podłączamy do stacji dyskietek sprawdzając na stacji, gdzie jest jedynka.

http://www.tkdami.net/~syriusz/porady/s … s_fdd.html

Jak ta stacja dyskietek była kupiona jako używana to może być uszkodzona.

wyłącz skanowanie dyskietek w programie antywirusowym

stacja dyskietek jest nowa wylączylem antywirusa i bez zmian a może cos w biosie?

budyn_69 na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić posty używając opcji Zmień

Sprawdzałeś podpięcie taśmy jak pisałem ??

Przekręć ją o 180 st. i sprawdź.

tak juz to robiłem lecz nic nie pomoglo nadal sie pojawia komunikat aby wlorzyc dysk do stacji ‘‘A’’ a jest mozliwość ze cos z biosem nie tak??

budyn_69

Byłeś o coś proszony,następnej nie będzie.

Poczytaj,oraz zmień nośniki,czyli dyskietki 1.44 MB na nowe.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 671#313671

oki dzięki wszystkim już sobie poradzilem z waszą pomoca jeszcze raz wielkie dzieki:)

Napisz co było przyczyną. Może komuś się przyda.

zmienilem ustawienia w biosie tak jak bylo powiedziane wyrzej i sprowadzilem sobie 3 stacje dyskietek bo okazalo sie że moje 2 byly wadliwe