Stacja dyskietek nie działa

Witam,

Już mniej więcej od półtora roku nie działa mi stacja dyskietek. Chciałbym by działała, żebym mógł sprawdzić co jest na starych dyskietkach, a po za tym… Lubię jak wszystko działa :slight_smile:

 

Stacja dyskietek jest dostępna w “Ten komputer” (Windows 8.1). Nie ważne czy jest dyskietka w napędzie czy jej tam nie ma, wyświetla się po otworzeniu jej: “Włóż dysk do stacji dysków Stacja dyskietek (A:).”, dioda nawet nie mignie - nigdy się nie świeci. Taka sama sytuacja była na Windows 7 i pod koniec mojej pracy na XP-eku. Także podczas wyborze bootu z FDD jest tak jakby nie było tej stacji - nic nie miga, nie odczytuje, nawet nie próbuje. Postanowiłem sprawdzić połączenie końcówek taśmy ze stacją. Było połączone, ale próbowałem dociskać - nic. Powoli analizowałem tą drogę taśmy między końcówkami. No jest poupychana tak samo jak nagrywarka DVD, lecz znalazłem takie rozdzielenie tej taśmy i nie wiem czy to nie jest problemem…

http://zapodaj.net/1fead7717690c.jpg.html

I jeszcze 1 pytanie dotyczące tego: czy prócz tej taśmy to jeszcze coś ma być podpięte z tym napędem? Tylko sama taśma i to wystarczy?

 

Po za tym przestawiałem w BIOS-ie coś z rozmiarem dyskietek… Nie działa. Może gdzie indziej to jest? Może podacie mi w której zakładce, co spróbować zmienić?

Nawet nie wiem, czy komputer wykrywa tą stację prawidłowo, bo w urządzeniach w BIOS-ie mam 1 HDD, 2 HDD, DVD, lecz nie ma FDD, a chyba powinno tam być razem z tym.

Płyta główna to: GIGABYTE 945P-DS3

 

Wiem, że było już wiele takich tematów, ale mi to nie pomaga :?

Spróbuj przełożyć tę taśmę odwrotnie wtykami i upewnij się co do zasilania.

ładny bokeh na zdjęciu…

Taśma + zasilanie

No wiem, wiem, że zdjęcie takie… Trudno jest zrobić zdjęcie w komputerze, ale dziurę w taśmie było widać :stuck_out_tongue:

Wydaje mi się, że wszystko jest dobrze podłączone, ale znalazłem jeszcze taki niepodłączony do niczego kabel:

Ten kabel ze zdjęcia na pewno nie jest od napędu dyskietek! Kabel zasilający, napięciowy napędu dyskietek ma taki mały, dość płaski wtyk. Polecałem Ci też spróbować “odwrócić” taśmę, czyli podłączyć odwrotnie. Nic o tym nie piszesz.

Wtyk dał się podłączyć tylko w 1 stronę, bo jest jakiś taki kawałek plastiku, który blokuje podłączenie na drugą stronę.

Podłączyć w drugą stronę, ale nie w ten sposób! !!

 

Zasilanie stacji dyskietek wygląda tak - http://www.e-mdsk.pl/187-246-large/kabel-zasilajacy-kz-hdd-hdd-fdd-.jpg jest to środkowe złącze.

Aha…

Czyli mam wyciągnąć taśmę z wtyku i obrócić?

Ale to mam na raz zrobić z 2 stronami, czy próbować raz jedno obrócić (np. na taśma na wtyku p. głów.), z powrotem jak było i druga strona (np. FDD)?

 

Czy chodzi o to, że wtyk podłączony pod FDD podłączam do płyty, a ten co był do płyty podłączam do FDD?