Stacja dyskietek - opłaca sie mieć w kompie?

(Kamil2993) #1

Witam , opłaca sie mieć stacje fdd w kompie ? nie wiem czy wywalić :stuck_out_tongue:

(Krzysieek88) #2

A co przeszkadza Ci ? Po co wywalać ?

Ja bym zostawił, ale Twoja sprawa, nie wiem po co wywalać coś co w ogóle nie przeszkadza, a może się przydać.

(Kubakuderski) #3

zostaw sobie teraz a jak kupujesz kompa to po co...ja mam zamiast niej czytnik kart pamięci :smiley:

(Kamil2993) #4

no fakt, jeść nie chce :stuck_out_tongue:

(Longhorn2009) #5

Jeśli będziesz z niej korzystał to zostaw ją. Obecnie pojemność 1,44MB to stanowczo za mało.

Taka więc jest użyteczność stacji dyskietek...

(Pawbrotm) #6

Chyba, że kiedyś będziesz chciał się pobawić wynalazkami typu MenuetOS, to warto mieć ten "sprzęt" w kompie. Poza tym ktoś może ci np. dać jakiś dokument na dyskietce i co wtedy? Warto póki co mieć obok czytnika kart pamięci. Nigdy nie wiadomo.

(Nukem126p) #7

Posiadanie stacji dyskietek jest obecnie całkiem niepotrzebne...

Ja jej nie mam już ze 2 lata i przez ten czas nigdy mi jej nie brakowało :slight_smile:

Ale jeśli ją masz to nie szkodzi mieć dalej :wink:

(Kpc21) #8

Jak się ma to po co wywalać??

Ja osobiście wolę mieć - mam dużo danych na dyskietkach.

(Bartlomiej Kwiatkowski) #9

W żadnym wypadku nie pozbywaj się jej. Przyda się gdy komputer odmówi posłuszeństwa lub gdy przyjdzie ci ochota experymentowania z komputerem (np. instalacja jakiegoś systemu operacyjnego, czy innego oprogramowania). Nie mówię, że powinieneś ją mieć zainstalowaną w obudowie kompa, ale trzymałbym ją gdzieś schowaną w razie czego.

(antiferno) #10

ja swoja wydarłem , troche mniej do kurzenia sie w kompie ; )

(Olixxx94) #11

Ja mam swoją stację, jeść nie woła przecież... a czasami się przydaje.

(cabis) #12

to czy zostawic czy nie to zależy według mnie od tego czy bawisz się w podkręcanie bo jeśli tak to się przyda np. do wgrania nowego BIOSu, do memtesta , zmiany biosu karty graficznej itd... bo oprucz tego to u mnie FDD na nic się juz nie przydaje bo pendrive przejął tą funkcję

(Szarex2 0) #13

Pamiętam jak parę lat temu wyczytałem w jakiejś gazecie, że komputery Mac nic mają stacji dyskietek i strasznie się dziwiłem jak użytkownicy Mac sobie radzą. Było to w czasach, gdy nie miałem, ani nagrywarki ani Internetu. Teraz pomimo, że mam PC-ta ze stacją dyskietek to jako takiej dyskietki nie widziałem na oczy dobrych parę lat - IMHO lepiej kupić pendrive - bardziej pojemny i mniejszy.

Ale jak już masz to FDD na kompie to zostaw - a może jednak kiedyś się przyda.

Ja mam od 6 lat stacje dyskietek i tylko 2 razy z niej korzystałem . Dyskietki to już przeżytek . Za 10 dyskietek możesz kupić nową stacje na allegro