Stacja dyskietek

nie moge odczytać danych z dyskietki ponieważ chce mi ją formatować a mam na niej ważne dane czy jest na to sposób Sad

Ja miałem identyczny problem. Jednak w tym wypadku dyskietka była uszkodzona no i nadawała się tylko do kosza.

Spróbuj zapuścić gruntownego scandiska z naprawianiem błędów.

:roll: jeżeli ten komunikat pojawia się to oznacza tylko jedno: podczas testowania zapisu system wykrywa nieczytelną strukturę danych i na to rady nie znajdziesz - dyskietka jest uszkodzona.

Obawiam się że w wypadku dyskietki nie wiele to pomoże nawet jak uda sie odczytać po tym pliki to na niewiele się zdadzą wiem to z własnego doświadczenia :frowning:

czasami udawało mi się odzyskać dane dzięki temu -> http://www.majorgeeks.com/download2368.html (freeware)

Piniol może napiszesz jak tym programikiem się posługiwać

już dawnoe tego nie używałem bo nie pamiętam kiedy użyłem dyskietkę :lol:

ale sądząc ze screena to potrzebujesz ten przycisk na środku programu (recover disk)

A próbowałeś odpalić ją na innym kompie? Kiedyś miałem podobną sytuacje i udało mi się otworzyć ją na komputerze kolegi. Jeżeli u niego też wyskoczy komunikat typu “Sformatuj dyskietke” to pozostaje użycie jakiegoś programiku do odzyskiwania danych lub poprstu kosz na śmieci

Próbowałem na innym kompie też i postanowiłem wypóścić ją w kosmos ijest po problemie dzięki za podpowiedzi