Stacja dyskietek

Witam

Kolezanka poprosiła mnie o naprawe stcji dyskietek 1.44 gdzie posiada stary sprzęt sa na nim miejsce na zworki gdzie sa dwie zworki sa włorzone oznaczenia sa następujące

H HO

Op

LHI

HHi

D1

D0

FG

Gdy wchodze na stacje jest następujący komunikat sprzęt jest nie gotowy, również tak sie dzieje jak podącze stacje na drugiego kompa Teraz pojawia sie nastęujący komunikat:

---------------------------

Mój komputer

---------------------------

A:\ nie jest dostępny. 


Kontroler stacji dysków zgłosił błąd, który nie został rozpoznany przez sterownik stacji dysków. 


---------------------------

OK   

---------------------------

Wychodzi kupić nową stacje 1.44 MB,podejrzewam że nikt nie naprawia takich stacji.

Ja tylko ewentualnie przedmuchuje stacje i czyszczę głowice i wszystko.

w jaki sposób to sie robi??

Musisz zdjąć górną obudowę stacji - z reguły dwie śrubki i przód plastykowy stacji,przedmuchać całą stację sprężonym powietrzem. Po zdjęciu obudowy będziesz widział głowicę(podzielona na dwie częsci dół i góra) - należy dobrze wydmuchać kurz i patyczek do czyszczenia uszu ze spirytusem i czyścisz czoło głowicy i wokół z kurzu,jak ruszy masz szczęście,jak nie nowa.

sprawdze dziekuje :smiley:

Złączono Posta : 25.11.2005 (Pią) 17:08

teraz jest taki komuniakta:

Czy wie może ktoś jak pozbyć się tego problemu? Gdzieś od tygodnia mam taki sam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić! Wyskakuje mi dokładnie ten sam komunikat!

Czy bios i system widzi napęd A 1.44 MB prawidłowo.

Sprawdź dokładnie wszystko - poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 671#313671

Może masz uszkodzone dyskietki 1.44 MB - użyj nowej.

Jak wszystko sprawdzisz - stacja z taśmą sprawdzona na innym kompie i dalej problem to zabootuj kompa z dyskietki startowej WIN98/ME i zobacz czy komp czyta prawidłowo z dyskietki i komp się uruchomił w trybie Dos.