Stacja dysków CD/DVD nie czyta płyt

(Fedrix) #1

Witam.

Posiadam komputer z systemem Windows 8.1 i mam go ledwo od kilku miesięcy. Zazwyczaj używam go do korzystania z internetu, ale dzisiaj postanowiłem trochę pograć i zainstalować grę. Kupiłem FIFĘ 14 - oryginalna, bez ani jednej rysy i włożyłem ją do napędu. Na początku jest jakiś ruch, jakby stacja pracowała, ale chwilę później przestaje. Nie pojawia się żaden proces instalacyjny, folder, ani nic. "Nie widzę" w Urządzeniach i dyskach. Sprawdzałem Menedżer urządzeń, bo sobie pomyślałem, że może jest wyłączona, ale wszystko jest okej, sterowniki też aktualne. Próbowałem oczywiście też z innymi płytami, ale cały czas to samo. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go naprawić? Będę wdzięczny.

(Bogdan_G) #2

Zainstaluj isobuster. Podczas instalacji zaznacz wersja podstawowa. Wystarczy. Uruchomisz program, włożysz płytę. Uruchomisz instalator. http://www.dobreprogramy.pl/IsoBuster,Program,Windows,12956.html

Masz napęd w komputer. Posprawdzaj we właściwościach, jak, co ustawione. Masz autoodtwarzanie i tam powinno być zaznaczone “Monituj za każdym razem, aby wybrać akcję”.