Stacja dysków CD/DVD nie czyta płyt

Witam.

 

Posiadam komputer z systemem Windows 8.1 i mam go ledwo od kilku miesięcy. Zazwyczaj używam go do korzystania z internetu, ale dzisiaj postanowiłem trochę pograć i zainstalować grę. Kupiłem FIFĘ 14 - oryginalna, bez ani jednej rysy i włożyłem ją do napędu. Na początku jest jakiś ruch, jakby stacja pracowała, ale chwilę później przestaje. Nie pojawia się żaden proces instalacyjny, folder, ani nic. “Nie widzę” w Urządzeniach i dyskach. Sprawdzałem Menedżer urządzeń, bo sobie pomyślałem, że może jest wyłączona, ale wszystko jest okej, sterowniki też aktualne. Próbowałem oczywiście też z innymi płytami, ale cały czas to samo. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go naprawić? Będę wdzięczny.

Zainstaluj isobuster. Podczas instalacji zaznacz wersja podstawowa. Wystarczy. Uruchomisz program, włożysz płytę. Uruchomisz instalator. http://www.dobreprogramy.pl/IsoBuster,Program,Windows,12956.html

Masz napęd w komputer. Posprawdzaj we właściwościach, jak, co ustawione. Masz autoodtwarzanie i tam powinno być zaznaczone “Monituj za każdym razem, aby wybrać akcję”.