Stacja Dysków CD/DVD-Ram nie czyta płyt

Witam

Mam problem ze stacją dysków DvD, a mianowicie nie czyta w ogóle płyt.Po włożeniu płyty do stacji nie oddaje znaków życia.

Moja stacja dysków jest firmy LG, a model: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H44N sterowniki mam w porządku jak i również “zdaniem” komputera stacja działa poprawnie

Proszę o Pomoc :smiley: :smiley:

Zdaniem systemu to co najwyżej elektronika działa poprawnie, ale jak widać na załączonym obrazku - sam napęd już nie. A co padło - głowica optyczna czy mechanizm jest sprawą drugorzędną.

To co napęd do śmieci czy da się go naprawić np. wyczyszczenie lasera… :?: :?:

Jak by coś to ten napęd ma prawie 4 lata .

Czyszczenie lasera ? Ciekawe czym …

Jeśli napęd kręci płytą - to można sprawdzić czy podejmie się czytania płyty tłoczonej (np. CD-A). Jeśli podejmie próbę -to można przeczyścić optykę - ale nie liczyłbym na cuda przy optyce z tworzyw sztucznych. Jeśli zaś nie kręci płytą - to śmietnik bez dalszego męczenia się.

Nie wiem czy kręci ale można chyba spróbować czy zadziała

Dodane 02.08.2010 (Pn) 22:49

a… i co to jest płyta tłoczna …

Toż te napędy nie są bezgłośne - jeśli nie słyszysz że napęd rozpędza płytę …

Nie wiem co to jest płyta tłoczna, bo nigdy o takiej nie słyszałem. Płyta tłoczona, to płyta tłoczona. W przeciwieństwie do płyt nagrywanych, taka płyta została wytłoczona (jak sama nazwa wskazuje) i pokryta warstwą ochronną.

http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmontowyw … ego-63481/ ,

a teraz coś na temat tłoczenia :

_ Aktualna analiza kosztów produkcji płyt tłoczonych i kopiowanych wyraźnie wskazuje na dużo mniejszą opłacalność produkcji płyt w technice wypalania CD-R/DVD-R przy nakładach rzędu 1000 szt. Jeszcze 2-3 lata temu ten wybór wydawał się najrozsądniejszym rozwiązaniem ze względu na ponoszone duże koszty stałe w przypadku produkcji płyt tłoczonych. Rozwój technologii i spadek cen urządzeń do tłoczenia i profesjonalnego nadruku płyt spowodował znaczyne obniżenie kosztów produkcji a zarazem szerszą dostępność tego typu płyt. _

_ Obecnie produkcje niskoseryjne płyt kopiowanych dotyczą klientów, którzy traktują płytę jako jeden z najtańszych nośników informacji personalizowanej. Bardzo częstym zleceniodawcą płyt CD-R są producenci muzyczni chcący otrzymać niskim nakładem środków finansowych płyty do rozpowszechniania i promocji w satcjach radiowych i wytwórniach płytowych. _

Bardzo niska cena produkcji płyt tłoczonych w nakładach już od 1000 szt. powoduje, że coraz więcej produkcji zostaje wydanych w profesjonalny sposób. Pomimo upływu lat w dalszym ciągu ogromna ilość sprzętu na rynku może mieć problemy z odtwarzaniem płyt nagrywalnych (wynika to również po części z chęci obniżenia kosztów produkcji nośników przez tanich producentów a co za tym idzie zaniedbań w produkcji).

Płyty CD / DVD tłoczy się lub wypala ( czyli kopiuje )… tutaj więcej na ten temat : http://www.promedia.pl/r05.php , http://www.promedia.pl/kopiowanie.php

Dzięki Kliszka za radę te link coś wstawił z rozkręceniem Stacji. Rozkręciłem go wyczyściłem to co obraca płyta trochę tym pokręciłem ręka i zadziałał :slight_smile: