Stacja dysków CD nie czyta żadnych płyt

(Anoli89) #1

Mam problem ze stacją dysków CD, a mianowicie nie czyta w ogóle płyt.Po włożeniu płyty do stacji następuje "dziwny dźwięk" poczym nie jest ona odtwarzana... :confused:

MOja stacja dysków jest firmy LG, sterowniki mam w porządku jak i również "zdaniem" komputera stacja działa poprawnie

(Bartekn77) #2

Czy napęd jest stary? Może się już wysłużył?

(Anoli89) #3

hmmm...nie, ma ponad rok poza tym żadko jest używany...więc nie sądze, aby to była sprawa jego "wieku"

(Krzysztof 7) #4

Miałem taki sam problem. Miałem szczęście że stacja była na gwarancji, więc zawiozłem komputer tam gdzie go kupowałem i wymienili mi na nową.

(fiesta) #5

Bardzo mądra i rzeczowa porada :hahaha:

(Anoli89) #6

wy się zbijacie a ja mam problem :frowning: co robić??

(Wojtek266) #7

Ja także miałem podobny problem z moim DVD (LG) .Zaniosłem napęd do sklepu w którym go kupiłem i tam powiedzieli mi ze napęd jest popsuty i wysłali go do serwisu (na gwarancję) :slight_smile:

(Lucky Luck) #8

Może wystarczy laser przeczyścić

(lazikar) #9

No to zacznijmy od poczatku. Stacja jest prawidłowo wykrywana przez system a nie działa. Więc sprawdz w menadzer urządzeń>>kontrolery ide...>>Kanał pomocniczy>>Zaawansowane czy jest właczone dma.

Sprawdz zworkę na napedzie z tyłu. Musi być master jak masz jeden i podpieta na koncu tasmy.

Najlepiej jak masz ją rok to serwis, jest zapewne na gwarancji.

I nie czyść jej mokra szmata przypadkiem. ;]

(Anoli89) #10

u mnie wygląda to tak:

więc chyba dobrze?? :|nie wiem, bo się nie znam heh

hehe tak właśnie, jakieś 2 miesiące temu minęła gwarancja :expressionless:

(JNJN) #11

A jak wykrywa bios i system ten napęd CD

Zrób tak - menadżer urządzeń i odinstaluj ten napęd CD oraz pomocniczy kanał IDE,restart kompa i system ponownie zainstaluje wszystko.

Sprawdzisz i jak dalej będzie tryb PIO przestaw na UDMA - jak dalej będzie PIO tak zostaw.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

Do czyszczenia lasera napędu CD użyj płyty czyszczącej CD.

Sprawdź taśmę sygnałową(wymień na nową) i poprawność montażu - może gdzieś brak styku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Jak dalej to samo,napęd trzeba wyjąć i sprawdzić na innym kompie,może serwis lub nowy.

(Bażant) #12

Spróbuj podociśkać kable lączące cd z płytą g. ja tak miałem i się styki obluzowały (najprawdopodobniej przez wibracje wywołane jej działaniem). Podociśkałem i wszystko było ok :slight_smile: Możle też, że padła w końcu to LG :smiley: :lol:

(Anoli89) #13

coś sugerujesz:>

moja znajomość na kompie nie równa się z Waszą heh więc dlatego napisałam, w nadziei o jakąś dobrą porade... oczywiście już rozmontowałam całego Cd-roma, przeczyściłam itd. ale lipa znów to samo :frowning: w ogóle nicego nie czyta :confused: a za każdym razem pojawia się błąd dysku, że płytwa nie jest sformatowana itd :expressionless:

(Bażant) #14

Spróbuj przetestować na innym kompie, ale pewnie padł ;/

Nie mam przekonania do tej firmy (a w ostatnim czasie znaczna ilość ich napędów ląduje w serwisie, kolega tam pracuje wiec wiem ;] )

(JNJN) #15

Jeśli sprzedaje się najwięcej napędów LG i LITE - ON to wiadomo że będzie ich więcej w serwisach jako niesprawnych - jak kiedyś problem tłumaczyłem rozpatrując to w procentowej sprzedaży wszystkich napędów CD z tymi markami nie jest źle.

I nie ma się co oszukiwać LG i LITE-ON to praktycznie najtańsze napędy CD na rynku.

(Robloz) #16

Jeśli masz jeszcze gwarancję to nic nie kombinuj tylko zanieś do sklepu

Złączono Posta : 29.01.2006 (Nie) 11:12

A jeśli już gwarancja się skończyła to pozostaje jeszcze "rękojmia"

• z tytułu niezgodności towaru z umową : odpowiada sprzedawca odpowiedzialność ta powstaje z mocy prawa , istnieje 2 lata od wydania towaru, kupujący może żądać naprawy lub wymiany towaru na nowy, a w dalszej kolejności może żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności konsument powinien zawiadomić o tym sprzedawcę,