Stacja dysków DVD się zacięła

Stacja dyskó DVD się zacięła, nie chce się wysunąć…Co zrobić?

Wyłącz kompa -> Weź spinacz -> rozłóż go -> wysuń przy jego pomocy tackę (powinieneś mieć taki mały otwór pod tacką) -> wyciąg płytę jeśli jakaś się znajduje -> włącz kompa…

Ale:

Rozkręć obudowę i sprawdź czy nie poluzował się kabel z zasilania stacji dysków… :slight_smile:

wsadź drucik w taką małą okrągłą dziurkę. #-o

Jeżeli wsadzanie drucika w dziurkę nie pomoże, nie wyjdzie, to po ponownym włączeniu komputera powciskaj guzik, żeby wysunął tackę (w starym komputerze też mi się tak zdarzyło ze dwa razy i wystarczyło wykazać nieco cierpliwości). Nie jestem pewien, ale u mnie wina leżała nie tyle po stronie fizycznej co raczej w oprogramowaniu :wink:

U mnie też ostatnio taki problem występuje, zazwyczaj w przypadku, gdy przez dłuższy czas nie używam napędu. Wystarczy, tak jak u kolegi wyżej, odrobinę cierpliwości i kilkukrotnego wciśnięcia przycisku (zazwyczaj starczy 2-3 razy) i tacka się wysuwa. Można także spróbować sposobu ze spinaczem. U mnie problem występuje z pewnością po stronie mechanicznej, ale jak jest u ciebie - nie wiem. Musisz sam ocenić :slight_smile: