Stacja dysków nie czyta płyt

Witam.

Dziś chciałem wypalić płytkę w Nero9. Lecz ciągle przy próbie wypalania stacja się otwierała i mówiła, że czeka na płytę. Okazuje się, że żadnej nie czyta, ani CD ani DVD. W menedżerze urządzeń i w Evereście mam 3 stacje dysków: DTSOFT Virtual CdRom Device, UVQVCH AFSHMN4H SCSI CdRom Device i trzecia HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95 ATA Device. Próbowałem aktualizować sterowniki, są podobno aktualne. Próbowałem docisnąć kable do niej przypięte. Dalej nie czyta płytek. Co robić?

Sprawdź napęd poza systemem, uruchom coś bootowalnego i zobacz teraz jak czyta.

Może napędy wirtualne namieszały? trzeba wszystko wyrzucić zrobić czystkę i sprawdzić.

Może inny program do nagrywania.

Inne nośniki.

Chciałem zbootować z płyty W7, użyłem DVD RAM boot z listy i normalnie załadowało z twardziela. Czyli problem jest chyba w urządzeniu. Porady? Spróbuję podłączyć inną stację. A coś jeszcze?

Jeśli nie startuje z napędu, to prawdopodobnie on ma problem.

Może czyszczenie lasera coś da.

Sprawdź na innym napędzie.

Sprawdz napęd.

W tym wina leży, bądz czyszczenie lasera.

Ogólnie widać, że coś z napędem jest nie tak, jeżeli nie czyta ci płyt DVD ani innych…

Laser przeczyściłem, nie pomogło. Próbowałem podłączyć starszej wersji stację, ale mój nowy zasilacz nie miał kabla z “czterema oczkami”. Co mi pozostało? Kupić nową stację?

Chyba?

Dla pewności sprawdź swój napęd na innym kompie.

Jeszcze tylko szybkie pytanie, czy czyszczenie lasera nawilżonym wodą patyczkiem wystarcza, czy jednak potrzebne jest użycie spirytusu albo coś podobnego?

Cześć,

Żadną wodą, skorzystaj z alkoholu izopropylowego (chyba nie przekręciłem nazwy).

Może być czysty spirytus,izopropanol do czyszczenia optyki lub płyta czyszcząca.

Czyściłem spirytusem, brak efektów. Gdzie indziej sprawdzić nie mogę, po próbie uruchomienia płyty z mojego komputera>stacja dysków, nic z urządzenia nie słychać, nic się w stacji nie kręci, tylko wywala mi podajnik, a na ekranie prosi o płytę. Wysunąć wysunie, ale nic nie czyta, nawet nie próbuje. Porady?

Czyli wygląda, że trzeba nowy napęd.