Stacja dysków nie jest widoczna w komputerze

Witam serdecznie!

Jest bardzo wiele tematów w internecie jeśli chodzi o niewykrywanie stacji dysków w komputerze, lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Jeśli zainstaluje czystego windowsa, to zaraz po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera stacja dysków znika z komputera.

Próbowałem różnych sposobów, z aktualizacjami, bez sterowników itp. i za każdym razem to samo… po ponownym uruchomieniu stacja dysków znika

Jest ona widoczna w biosie, w menedżerze urządzeń już nie, więc wygląda na to, że brakuje sterownika.

Sterowniki instalowałem przez program Driver Pack Solution, ściągałem również ze strony producenta płyty głównej… za każdym razem to samo.

Stacja widoczna jest w biosie jako [TSSTcorp CDDVDW TS], jest na SATA

Jedna rzecz jest dość ciekawa, podczas instalowania sterowników programem Driver Pack Solution jeden sterownik CHYBA się nie zainstalował…

Wszystkie sterowniki były zaznaczone na zielono (powodzenie w instalacji), oprócz AMD SATA Controller (IDE Mode) ten był zaznaczony na kolor brązowy, nie wiem za bardzo co to mogło znaczyć, jeśli jest błąd w instalacji sterownika, w tej sytuacji oznaczany jest on na kolor czerwony, tu jest zaznaczony na kolor brązowy.

Mój sprzęt:

  • Windows 8 64Bit

  • AMD Phenom II x4 b60

  • ASUS M4A79XTD Evo

  • EVGA GTX 480

  • Chieftec 550W

Muszę Cię pocieszyć, ponieważ problem może dotyczyć tylko I wyłącznie samego systemu WINDOWS8. To nie pierwszy podobny przypadek.

Niedawno kupiłem laptopa z WINDOWS8 na pokładzie. Mój napęd DVD przed nagrywaniem pokazuje, że dysk jest pełny I nie nadaje się do zapisu. Dzieje się tak ze wszystkimi dyskami wszystkich producentów. Dopiero ponowne uruchomienie systemu umożliwia nagranie jednego dysku, natomiast potem jest powtórka z rozrywki… W serwisie oznajmili mi, że problem jest im znany, i wiąże się z błędem systemowym windows8. Ja natomiast zleciłem wymianę DVD na Bluray (nie lubię nie działających sprzętów szczególnie na gwarancji) i … potem było już tylko gorzej, gdyż laptop przestał go widzieć po którejś aktualizacji. Oczywiście tłumaczenia serwisu uznałem za “dalece bezużyteczne” i dlatego przeinstalowałem windowsa8 na windowsa7. Nagle okazało się, że wszystko działa i nic nie trzeba instalować samemu używając jakichkolwiek trików.

Radzę wziąźć dodatkowy dysk twardy i przetestować windowsa7.

Oczywiście nie twierdzę, że Twój przypadek jest identyczny, natomiast po tym teście Będziesz wiedział, czy wina leży po stronie sprzętowej, czy programowej.