Stacja dysków nie odczytuje poszczególnych i pustych płyt

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym, że moja nagrywarka nie odczytuje poszczególnych i pustych płyt. Czytałem na necie niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na taki problem. Otóż gdy wkładam pustą płytkę do stacji to pokazuje mi, że zawiera ona 0 bajtów i np. jak chce coś nagrać to pisze, że mam wrzucił pustą płytkę a ona jest pusta. Drugim problemem jest to, gdy wkładam, niektóre płytki nagrane (najczęściej płyty Vakoss x16) to dysk zaczyna głośno pracować a gdy chcę wejść w stację E (stacja dysków cd/dvd) to mój komputer się zawiesza, a po wyjęciu płyty nagle ożywa i można dalej pracować. Czytałem, że może trzeba wyczyścić albo wgrać nowy frimware. Jednak jeżeli chodzi o to drugie to prosił bym o link do jakiegoś dokładnego tutoriala bo nigdy tego nie robiłem. Mam writemaster sh-s182

PS. Nie mam w tym momencie możliwości podłączenia do innego kompa.

Pozdrawiam.

Firmware znajdziesz na stronie producenta sprzętu. Tam też znajdziesz instrukcję aktualizacji.

Ale w tym przypadku na pewno chodzi o aktualizacje frimeware?

To jest jedno z możliwych rozwiązań. Inne to np. spróbować skorzystać z płyt lepszej jakości płyty lub przeczyścić laser.

Dobra, już sobie poradziłem. Przeczyściłem nagrywarkę i wgrałem najnowszego frimware i wszystko śmiga. :lol:

Moze mi ktos pomoze. Mam nagrywarke firmy LG. Nie odczytuje mi plyt a jak odczytuje to nie nagrywa. Jesttak ze stacja dyskow raz mi sie pokazuje w systemie a raz jest tak ze znika. Czy to jest sprawa sterownika? Sterownik HL-DL-ST DVDRAM GSA-4167B. Jesli tak jak i gdzie mialbym go pobrac. Z gory dzieki.

Może masz uszkodzoną taśmę skoro pojawia się i znika

tasme mam nowa bo w tym roku wymienialem i twardziela tez jest tak ze musze odczekac pare chwil przy wylaczonym kompie i jakwlacze znow to jest. Raz jest raz jej nie ma w nagrywarce raz nagrywa i odczytuje plyty a raz nie. Juz myslalem ze tu faktycznie chodzi o sterownik ale ponoc nie jest potrzebny sterownik aby wypalac plytki bo jest od tego nero ao z kolei co moze bys bios w nagrywarce?

Witam:) Mam problem ze stacja dysków:/ Mianowicie od jakiegoś czasu sama wysuwa sie i wsuwa Bywalo tak ze nie mozna bylo jej zamkanac, lecz w końcu po wielokrotnych probach dochodzilo do tego. Odtwarzala tez wiec plyte. Teraz problem sie bardziej nasilil…:confused: Nie dość , ze nie mozna jej zamknac, to gdy do tego w koncu dojdzie to nie czyta ona plyt. Slychac lekkie zgrzytanie a w “moim komputerze” “stacja dyskow” sie zawiesza. Nie czyta ona tez plyt.

Prosze o skuteczne porady w rozwiazaniu tego problemu…

Dodam ze jestem calkiem “zielona” osoba w sprawach informatycznych

Jeszcze raz bardzo , bardzo prosze o pomoc

Z góry bardzo dziękuje :wink:

Wydaje mi się że czas “jej” już na emeryturkę. Sam mam problem ze swoją nagrywarką, która zgrzyta przy czytaniu płyty i albo wykrywa pustą płytę, albo nie wykrywa wcale. Tu chodzi nawet o oryginalne płyty nie jakieś tam moje zgrywane ■■■■■ółki.

Do tego problemy z tacką są z natury wadą elektroniki:/ i tu nic się nie da zrobić, ewentualnie można otworzyć stację dysków i sprawdzić czy coś nie przeszkadza jej.

Ale jeśli tam będzie wszystko w porządku to raczej zbierać pieniążki na nową.

Pozdro