Stacja dysków nie odtwarza niektórych płytek

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.

Myślę że specyfikacja komputera jest tu niezbyt ważna. System mam vista 64 bit a stacja dvd Samsung SH-S203. W menadżerze urządzeń pisze:" TSST corp CDDVDW SH-S203P ATA Device (stacja ma jednak złącze SATA, może to kwestia przejściówki na złącze płyty głównej, nie znam się.

Problem polega na tym, że od paru dni stacja czyta jedynie niekóre płytki, np cd-action, Bioshock (bez żadnych problemów) ale już płytek np. z Penumbrą, Zewem Cthulhu i Kasperskym nie czyta. Płytki te są wolne od uszkodzeń mechanicznych, bez problemu odtwarza je mój laptop. Nie ma tez na nich raczej żadnych wirusów, sam komputer jeszcze muszę przeskanować. Sam problem wygląda tak: płytkę trochę czyta, coś sie tam kręci, ale teoretycznie płytka jest pusta, jeśli gra wymaga obecności płyty w napędzie to nic nie rusza. Laser czyściłem, zainstalowałem sterowniki (nie wiem nawet czy wcześniej jakieś były :stuck_out_tongue: ). A największe zaskoczenie było jak wymieniłem stację na nową (taki sam model)… Ten sam problem! Wymienie za kilka dni na zupełnie inny model, a jak nie pomoż to jeszcze format zrobię. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie co do przyczyny problemu i jej rozwiązania.

Pluskiewka , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif