Stacja dysków niedziala

Witam !Mam napęd DVD Lite-ON-20a1p.Czyta tylko płyty cd a DVD juz nie.Nie wiem co jest odinstalowalem Windowsa XP I na nowo go zainstalowalem.I nic nie pomaga .Jeszcze odinstalowałem sterowniki i nic. Nie wiem co robić .

Witaj !!

Niestety wygląda to na uszkodzenie lub zużycie sprzętu. Popróbuj z płytkami różnych producentów, a jeśli to nie da rezultatu - płytki DVD róźnych producentów i z różnymi rodzajami danych nie będą widoczne w napędzie - to wymień nagrywarkę na nową lub skorzystaj z gwarancji - jeśli oczywiście jeszcze posiadasz takową.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Na Twoim miejscu sprobował bym przeczyścić laser nagrywarki (użyć płyty czyszczącej lub rozebrać napęd i pałeczką higieniczną namoczoną w spirytusie wyczyścić oko lasera, w żadnym wypadku nie używać denaturatu :P). Oczywiście napęd można rozebrać jeżeli nie jest na gwarancji, bo jeżeli sprzęt nadal ma gwarancję to oddaj go do serwisu.

Nie raz miałem styczność z takim właśnie problemem, że płyty CD były czytane przez napęd, a płyt DVD napęd nawet nie widział - w 90% przypadków pomagało czyszczenie lasera.

pawel2468 , spróbuj zaktualizować Firmware nagrywarki.