Stacja Dysków problem z odczytem płyt

(000polska000) #1

Mam pewien problem, tydzień temu zaczął mi się strasznie zawieszać komputer nie można było praktycznie nic zrobić, bo otwarcie czegokolwiek trwało 1-2 minuty, więc postanowiłem zrobić format, lecz zauważyłem po włożeniu płyty, że jej nie czyta, więc jedynym moim ratunkiem było zrobić format przez USB w trybie awaryjnym gdyż, BIOS nie chciał czytać ani USB ani płyty. Po formacie zrobiłem wszystkie aktualizacje, po instalowałem programy itd. następnie próbowałem odinstalować stacje dysków, odłączyć kable i z powrotem podłączyć, sprawdzić czy diody się świecą to przy otwarciu i zamknięciu tak, gdy włożę już płytę to nic nie świeci ani nie słychać, aby napęd chodził. Próbowałem odezwać się z Microsoftem i to naprawić i były próbowane różne próby naprawy, lecz nic to nie dało. Poniżej daje screeny z zarządzania dyskami, gdyż wolumin nie jest wypełniony i to jest problem dlaczego to nie działa, bo u kuzyna wygląda to zupełnie inaczej.

sss.jpg

2.png

(fiesta) #2

ZycieJestHajem  proszę konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

(Longhorn2009) #3

Jeśli instalka nie rusza także z poziomu bios to sprawdź podłączenie napędu. Przy napędzie sata problemów nie powinno być bo jest tylko zasilanie i transmisyjny przewód, przy IDE chodzi o ustawienie zworek. 

Nowy napęd w razie czego nie jest drogi, ok 60 zł za nową nagrywarkę DVD. Używana sprawna ok 20-30 zł, jeśli o stacjonarke chodzi. 

(000polska000) #4

Jak odłączałem ten czarny kabel od stacji dysków (Optiarc DVD RW AD-7260S ATA DEVICE) i podłączyłem z powrotem to było słychać ruch czytnika, że zaczął się kręcić i zaraz przestał.

(Longhorn2009) #5

Takie operacje wykonuj na odłączonym zasilaniu od komputera najlepiej. Możesz przełożyć napęd do sprzętu kuzyna i sprawdzić czy zadziała poprawnie. Jeśli dalej będzie problem to czeka cie zakup nowego. Możesz tez spróbować inny port SATA na płycie.

(Veers) #6

Pytanie pomocnicze: masz podłączony jakiś czytnik kart ?

(Miami) #7

Bzdury wypisujesz i bzdury nam pokazujesz. Oczywiście, żę u kuzyna wygląda to zupełnie inaczej, bo na swoim screenie pokazujesz nam właściwości napędu DVD a na kuzyna właściwości dysku systemowego C. Wobec tego jedno jest NIC a drugie jest 953767 MB.

Natomiast na obydwu przykładach nie widać płyty w czytniku, więc płyta DVD jest uszkodzona albo masz śmieciory w czytniku (kurz, włosy, ciastka, kawałek pizzy itp.)

Sprawdzić inną płytę DVD, jeśli dalej nie działa to: wysunąć tackę z DVD, wyłączyć PC, odpiąć kable od DVD, wyjąć napęd DVD z PCta, odkręcić śrubki od spodu 4 szt, zdjąć dolną pokrywkę, zdjąć górną pokrywkę, odkurzyć wnętrze, wyczyścić spirytusem oczko lasera, poskładać i działa.

(000polska000) #8

Nie widać płyty w czytniku, bo jej nie czyta, żadnej płyty jakiejkolwiek. Nie wiem jak masz w swoim komputerze, ale w moim jest akurat zawsze czysto, bo jest dbany, a tackę z DVD już rozkręcałem i wszystko jest czyste jak nowe i w porządku.