Stacja meteo... czujnik temperatury

Szukam stacji pogodowej z czujnikiem bezprzewodowym, któremu nie groźny będzie deszczyk i ewentualny śnieg.

Wymagania:

  • prosta stacja
  • ma pokazywać godzinę
  • ma mieć temperaturę wewnątrz i zewnątrz
  • czujnik zewnętrzny nie będzie bezpośrednio na deszczu (pod murkiem okiennym), ale jak będzie wiało to zmoknie

Cena: do ~150zł.

Patrzałem na kilkanaście i najlepiej pasuje mi Hyundai WS8446
Niby zakres błędu temperatury to 0,1%, ale nigdzie nie jest napisane (jak w większości) czy czujnik nie boi się zimy i deszczu.

EDIT
Dodam, że czujnik będzie oddalony maks 3 metry i jedne okno. Foto pokazuje o jakim murku piszę…

Ja od 3 lat używam takiej:

http://www.ecg-electro.eu/pl/products/ecg-ms-007-orange/

Czujnik mam na parterze na tarasie pod dachem tarasu, czyli z 2 metry nad ziemią. Niestraszne mu deszcz, śnieg i mróz.

Ciężko dostać widzę teraz nawet na Allegro.

Jestem bardzo zadowolony bo temperaturę pokazuje z zewnątrz bardzo dobrze, czas pobiera z satelity chyba sam wykrywając w jakiej strefie czasowej jest, sam sobie zmienia czas letni na zimowy i zimowy na letni. Budzika nie używam bo mam żywy 80 letni, budzi sie sam między 3-4 rano to budzi mnie :stuck_out_tongue:

Miałem wspomnianego Hundaya przez autora tematu. Zwróciłem w 14 dni bo jak mi pokazał w środku zimy plus 35 stopni to zwątpiłem na dworze :stuck_out_tongue:

@anon47659612 dzięki za propozycję.

Czekam co inni powiedzą.

@krystian3w, Ty pewnie byś matkę/babcie olał i zostawił samą w domu, bez pomocy ? Daruj sobie głupie “ikonki” jeśli nie masz nic do dodania.