Stacjonarny z radiówką + 2 laptopy

Witam. Stoję przed problemem zrobienia małej sieci w domu. Mam stacjonarnego kompa do którego podłączona jest radiówka i chcę podłączyć 2 laptopy.

W stacjonarnym komputerze mam wmontowaną jeszcze jedną kartę radiową z małą antenką. Chciałbym zrobić totak: jednego laptopa podłączyć przy pomocy kabla LAN a drógiego połączyć drogą radiową wykorzystując wbudowaną kartę radiową w laptopie i dodatkową wmontowaną w komputerze stacjonarnym.

Czy jest to możliwe? A może jest prostszy sposób?

Jeszcze małe pytanko. Czy przy nieco większym obciążeniu komputera stacjonarnego w takiej sytuacji nie potrzebuje on mocniejszego zasilacza, obecnie posiadam 350W.

Bardzo proszę o poradę.

Co prawda moge się mylić więc jak co to niech mnie ktoś poprawi…

Jeśli dobrze rozumiem to masz stacjonarny podpięty drogą radiową (Wi-Fi)? Jeśli tak to sprawdz czy masz internet przypisany do adresu MAC jeśli tak to kupujesz router klonujesz numer MAC twojej karty i wprowadzasz ją w router a następnie routerem rozdzielasz internet dariowo (wi-fi) na stacjonarny i daw laptopy… Tak czy siak trzeba by dobrze ustawić router aby sam łączył się z siecia z której pobierasz obecnie neta… Więc zabawy jest ale muśle, że jest to realne do zrobienia… :wink:

Tak, mam internet przypisany do adresu MAC. Twój pomysł jest jak najbardziej ok ale chciałbym obejść się bez kosztu zakupu routera. Już prawie mi się udało. Jeden z laptopów połączony lanem śmiga bez problemo, ale ten drugi połączony drogą radiową z kompem stacjonarnym nie zabardzo. Połączenie jest uzyskane, nawet i z internetem. Skype i gg połączyły się z serwerami ale żadne strony nie chcą się ładować, nie wiem dlaczego.

W czym może tkwić problem?