Stała część strony internetowej

Witam, czy jest taka możliwość, żeby zrobić stronę w której zmieniać się będzie treść ale np. żeby główne menu zrobione we flashu pozostawało w niezmienionej formie?

Mam tu na myśli taką sytuację że po kliknięciu jakiegoś odnośnika w menu, nie chce żeby wczytywała mi się kolejna strona w której jest to samo menu i jakaś tam tresć, lecz tylko ta część która jest charakterystyczna dla danego odnośnika.

Mam tu na myśli coś podobnego do tej strony:

http://psz.wup-katowice.pl/

W momencie kliknięcia jakiegoś elementu menu, nie ładuje się cała strona lecz tylko jakaś jej część.

Z góry dzięki.

W podanym przykładzie strona jest wczytywana ponownie (ale czy to jest zrobione na jednej stronie czy na kilku to zależy tylko od tego jak zrobił to autor).

Sterowanie flashem za pomocą php. Czyli odpowiednia strona->zmienna przekazywana do animacji steruje np. zakładkami w menu.

Reasumując musisz nauczyć się PHP.

Na tej stronie zmienia się wszystko, z tą różnicą że menu wszędzie jest takie samo, stąd wydaje Ci się że ładuje się tylko dół.

Tak jak napisał mario@, PHP + require_once. Ew. jak kiedyś za czasów gdy serwery nie obsługiwały tak powszechnie PHP jak dziś robiłem to JS który printował menu a który potem dołączałem do każdej podstrony, tym sposobem menu był 1 miejscu tylko i łatwo można było coś w nim zmienić.

Żeby includować części strony w php trzeba przeładować całą stronę. Przecież jest coś takiego jak iframe …

No niby jest, ale już przestarzałe… elegancko było by ajaxem :slight_smile:

iframe ma swoje wady, lepsze jest include.