Stała pojemność dysku

Witam

Posiadam dysk twardy 80GB

sss1xa.jpg

I tak jak widać na obrazku wolnego jest 576 MB i chcąc zwiększyć ilość wolnego miejsca usuwam pliki (dokładnie obrazy płyt które mają po 700MB) lecz ta ilość wolnego miejsca cały czas jest ta sama (576 MB). Co jest qwa :o :o :o

przejedź dysk scandiskiem

Po jakiego grzyba.

Co mi to da, pomyślałem nad tym ?

tylko właśnie tak jest że sytem Ci źle pokazuje wolne miejsce i w niektórych przypadkach scandisk pomaga :lol:

zeskanuj sobie dysk programem norton disc doctor z pakietu Norton System Works i zobacz co bedzie(czy dalej to samo),mi pomogło

Pozdrawiam

Opróżnij kosz :smiley:

Uruchom oczyszczanie dysku z Menu Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Oczyszczanie Dysku -> zaznacz wszystkie opcje i OK

Powinno pomóc !!

Może pomóc reinstalka. Bo problem może się powtarzać.

Ale jeżeli usunąłeś wyżej wspomniany obraz płyty z dysku a nie opróżniłeś kosza jak pisze P.Piotrek to jesteś Thebeściak :stuck_out_tongue:

jak nie zmieniał opcji dotyczących kosza i jego rozmiarów to duże pliki po 700 MB są od razu wywalane z dysku bez trafaiania do kosza :lol:

To…zapewniam Cię jest zbędne :?

DeViL , spróbuj zdefragmentować dysk jeśli rady kolegów nie okażą się pomocne.

spox mr. “detektyw 997”, w napływie fustracji mógł kliknąć nie, albo dobrze poustawiał opcje kosza - wypadki chodzą po ludziach (nawet takie jak ten ale przyznaję że jest on troche niemożliwy - więc pozostaje przy formacie :slight_smile: ).

Uff problem rozwiązany.

Usunęłem z dysku jakiś wielki folder gdzie było dużo html i jpg. I od razu skoczyło na 5,5 GB

Ale nurtuje mnie pytanie dlaczego tak się dzieje