Stałe ip rozdzielone przez ROUTER

Witam! Chce w komputerze mieć stałe IP, tzn 192.168.1.3 a przez WIFI takie, jakie mi przybierze, jak to zrobić? Mam XP

Ruter od TP.SA

Dlaczego od TPSA? Obojętnie jaki router który rozdziela łącze przez WiFi.

O ile zrozumiałem to jeden komputer jest podpięty na kabelku a drugi na WiFi dlatego pytam czy od tpsa.

W jakim celu chcesz to stałe IP w komputerze ?

Wejdź do panelu sterowania => połączenia sieciowe => prawym na właściwości na twoją karte sieciową => protokół TCP/IP właściwości i tam zaznaczasz: Użyj następującego adresu IP, potem wpisujesz takie jak uważasz,np:

Adres ip: Taki jaki chcesz uzyskać, np: 192.168.1.3

Maska podsieci: standardowa: 255.255.255.0

Brama domyślna: tutaj wpisujesz ip routera, np. 192.168.1.1

wydaje mi się, że taką opcję powinieneś znaleźć na zakładce “DHCP” (czy coś w ten deseń) muszą być tam podane aktualnie podłączone do routera komputery i widnieć adresy mac kart sieciowych - i tam powinna być możliwość przydzielenia adresu ip na podstawie adresu mac

A w komputerze, w którym łączysz się bezprzewodowo Zaznacz opcję “Uzyskaj adres IP automatycznie”. Oczywiście o ile Twój router obsługuje DHCP, ale tego nie wiem, bo szklanej kuli do wróżenia niestety nie posiadam.

ale jaki wpisac adres DNS, nie, nie TPSA;p

A jaki router?

Obstawiam, że DNS taki sam jak brama, tj. 192.168.1.1

Ale to zależy od routera.

Router ASUS WLG 530 V2

No to spróbuj jako DNS ustawić 192.168.1.1. Jak nie będzie działać to wymyślimy coś innego :wink:

wyskakuje mi: alternatywny serwer DNS nie moze być indetyczny z preferowanym serwerem DNS. Wprowadź inny adres IP dla alternatywnego serwera DNS.

wpisuje w jednym i drugim: 192.168.1.1

Użyj tych DNS 208.67.222.222 i 208.67.220.220. W ustawieniach DHCP routera powinieneś mieć opcję Address reservation albo coś podobnego. Wpisujesz MAC i IP jakie ma mu przydzielać i nie bawisz się w ustawieniach połączeń sieciowych.

dokładnie u siebie na kompie w połączeniu (na ogół) ustawiasz na automatyczne, konkretnie przydzielany adres (zwsze taki sam) podaje już router.

więc spróbowałem tego DHCP i nic;/ restartuje router i kompa i komp ma dalej IP 192.168.1.2 zamiast 192.168.1.3

screen: http://img408.imageshack.us/img408/9050 … 195409.jpg

http://img510.imageshack.us/img510/9050 … 195409.jpg :smiley: Może musisz kliknąć na ADD, żeby można było zmienić tą opcję.

działa:) dzieki