Stałe łącze i IP

Witajcie

Nie wiem czy do mojego problemu ten dział jest odpowiedni, ale nie bardzo wiedziałem, w którym napisać. Mam nadzieję, że nie zostanie usuniety.

Sprawa wygląda tak: w tej chwili mam Neostrade 128, łącze generalnie jest całkiem nie złe (mam zeznętrzne IP, publiczne). Wszystko jest dobrze, dopóki nie przekroczę tego śmiesznego limitu 7 giga. Po tym fakcie jest TRAGEDIA, nawet nie chce mi sie wtedy włączać kompa, bo jest koszmarnie wolne. Płace za niego 72 zł miesięcznie. Umowę na nie mam do końca września i zastanawiam sie co dalej, ponieważ pojawiła się alternatywa w postaci radiówki. Ceny tego łącza radiowego wyglądają następująco: podłączenie się do tej sieci (wliczając antene, kartę, itd) ok. 300 zł, a opłaty miesięczne są na poziomie 30 kilku złotych. Z tego co koleś mówił to prędkość jest minimum 16 kilo przy pobieraniu oraz nie ma żadnych limitów na download. IP w tym łączu jest wewnętrzne, NIE publiczne. Ja z kolei ściągam dużo emulem czy tez innym p2p softem (do torrentów). Powiedzcie mi co wybrać: przedłużyć umowę na Neostradę czy lepsza ta radiówka? I jak sie przekłada wewnętzrne IP na pobieranie. Z tego co gdzies słyszałem to wewn. IP np. w emule powoduje niski ID i ponoć gorszy transfer i niższą liczbe źródeł. Nie wiem czy to prawda. Co o tym sądzicie? Koleś, który prowadzi tą się radiowa ma DSL’a i chyba nie miałbym możliwości uzyskania publicznego (zewnętrznego) IP. Proszę o opinie i porady ludzi znających sie na rzeczy. Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI! !!

pozdrawiam

Poczytaj temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=38005

Wiele info.

LowID masz, jak są poblokowane niektóre porty.

Jak wynika z linka, najpierw najlepiej zasięgnij wszelkich opinii od znajomych.

Zdecydowanie wybrał bym radiówke. sam posiadam takie łącze i ż eczywiście transfer nie spada poniżej 16KB. Niera s nawet wynosi 1MB!! jeżeli jest właczonych mało kompów w sieci. Niestety to prawda że emul i inne p2p mają troche mniejsze przesyły ale r u żnica nie jest duża, zewnętrzne ip te sz jest nieosiągalne, ale XXXXXXXX A TPSA to robi ludzi w konia bo za te pieniądze w radiówce można mieć 256Kb.


Asterisk :evil:

Hmm…być może i masz rację, ale nie jestem pewien czy do końca. Popytałem też na innych forach i ludzie raczej odradzają radiówke do emule. A to mój główny soft do p2p. Poza tym ściągam w większości mało popularne pliki, z malutką liczbą źródeł, więc prawdopodobnie byłby problem w przypadku low ID. Poza tym zauważ, że wiele zależy od sprzętu, z którego wysyłany jest sygnał. A transfery 1 MB raczej długo by nie były, bo ludzi z kompami będzie przybywać. Być może to jest osiągalne, ale w środku nocy albo nad ranem. Mój komp w takich godzinach prawie nigdy nie jest uruchomiony… tylko po południu. Poza tym koszty roczne obu łącz (neo i radio) sa prawie identyczne, a neo jest dobrym i pewnym łączem, które bardzo powoli, ale jednak tanieje. Więc najprawdopodobniej przy nim zostanę. Mam jeszcze półtorej miesiąca do konca umowy, wiec szukam tańszej ALE LEPSZEJ ALTERNATYWY. Ale jak na razie większość przemawia za neo.

Tak czy siak dzięki za wasz czas.

P.s

XXXXXXXXX

Jeśli nie możesz tego napisac na forum XXX:)


As. :evil:

yo a ja ci radze przedluzyc kontrakt zneo… sam mam radiowke… i do wielu osob dowiedizalem sie ze NIEMAL kazda radiowka konczy tak samo… na poczatku byc moze jest dobrze… net chodzi proporcjonalnie do ceny jaka za niego placisz… ale potem przychoidz burza… bah… kazda zla pogoda jest przyczna zlego dzialania/ brkau neta… admini czesto sa nieodpowiedzialni… po czase znudzi im sie stale chodzenie i wymienianie spalonych urzadzen… blelbe… rob co chcesz… ja wlanie mam zamiar skonczyc z radiowka i przejsc na neo…

Lub gdy jesteś w sieci, w której internet jest rozdzielany przez router, posiada komputer - bramkę… Znajdujesz się za NAT-em - definicja. Wtedy następuje translacja numeru IP na te rzędu 192.168.*.* i możesz się pożegnać z HighID, chyba że wykupisz sobie zewnętrzny IP, lub poprosisz admina o przekierowanie portów…

Z łączami radiowymi bywa różnie… Od konfiguracji przez maskaradę, przez podanie użytkownikowi konfiguracji łącza, po automatyczne pozyskiwanie numeru IP i DNS

Tu już musisz zapytać swojego dostawcy… Jednak gdy masz do wyboru radiowe a Neostradę, a nie masz nadajnika za blisko, weź Neo…

Czegoś tu nie rozumiem, właśnie mając wewnętrzne IP i korzystanie z “domowego” routera z funkcją NAT daje możliwość uzyskania HighID :!: :!:

Mam wewnętrzne IP dokładnie z zakresu, który podajesz i mam HighID.

Jednak by można było to zrobić trzeba spełnić pewien warunek, mianowicie musisz mieć możliwość przekierowania portów.

Korzystam z routera, który ma funkcię NAT i przekierowuje porty, dlatego mam HighID.

Tak więc nie można mówić, że tylko zewnętrzne IP daje taką możliwość.

Jeżli cytowny tekst jest prawdziwy (tzn. nie jest to przekłamanie myślowe) to wprowadza w błąd, który trzeba “wyprostować”.

Pozdrawiam :okulary:

Oczywiście forward portów umknął mi, za co bardzo przepraszam i już poprawiłem swój błąd…

Tak wiec wszystko zalezy od sprzętu jakie ma on mozliwości :wink:

Zapytaj się pierwsze faceta od radiówki, czy będzie możliwość przekierownania portów. Jeśli nie, nie masz co się w to ładować, bo pozostanie Ci tylko DC++, a w końcu tobie zależy na P2P…

Podpytaj również ludzi, którzy biorą od niego radiówkę, jakie mają średnie transfery i jak stoi sprawa z sygnałem przy złych warunkach atmosferycznych.

Temat zamknięty. Biorę Neo, tymbardziej że od października w cenie opcji 128 będzie 256. Co prawda limit 7giga/miesiąc nie ulega zmianie ale jakos to przeżyję.

Co do tej radiówki, to oferuja ja jakieś dupki z cienkim sprzętem. Więcej gadają niż robią. Szkoda na nich czasu. Z reszta sprawdziłem jak w tej sieci spisuje się p2p i powiem szczerze, że nie wyglada to najciekawiej.