Stale wyskakujące bluescreeny kod 116 - laptop Acer 5750g

Witam. Od kilku tygodni mam straszny problem ze stabilnością mojego laptopa. W niektórych grach zawsze po pewnym czasie wszysto się zwiesi i wyskoczy bluescreen, a w innych grach ten problem się nie pojawia. Odkąd kupiłem tego laptopa miałem małe problemy z przycinaniem się - obraz ‘zamarzał’ na kilka sekund w losowych momentach a czasami dźwięk zapętlał się na chwilę, ale dało się to przeżyć. Teraz wygląda to podobnie, z tym że czasem obraz zawiesza się na chwilę dłużej niż normalnie, nagle zawiesza się też dźwięk i wyskakuje bluescreen.

 

Specyfikacja komputera: laptop acer 5750g, windows 7 64bit, procesor intel i5-2410m 2.3ghz, 8gb ram, grafika geforce gt 540m.

 

Sterowniki do karty graficznej są aktualne. Co ciekawe, problem ten pojawił się, kiedy zacząłem grać w grę Robocraft, i to też nie od razu, bo pierwszych parę dni było bezproblemowo, i nagle od pierwszego bluescreena za każdym razem kiedy zaczynałem grać wywalał bluescreen. Za to w innych grach było dobrze, do czasu, kiedy to samo zaczęło się dziać z League of legends - najpierw sporadycznie raz kiedyś, a teraz nie mogę nawet ukończyć jednej gry (30min). A w grach, które nawet mają większe wymagania systemowe i mocniej nagrzewają lapka, wszystko jest w porządku (Payday 2, Insurgency, Europa universalis 4).

 

Laptop (jak to laptop) strasznie się grzeje, ale to naprawdę mocno bo podczas grania w insurgency sprawdziłem, że temperatura procesora przekroczyła 90 stopni. Rozebrałem więc wszystko, przedmuchałem sprężonym powietrzem, nałożyłem nową pastę, nie sprawdziłem jeszcze temperatury kiedy gram w tą konkretną grę, ale właśnie zagrałem w League of legends, w trakcie gry sprawdziłem, że temperatura siedzi na ok 70 stopni, mimo to po kilku minutach bluescreen.

 

Nie mam pojęcia co dalej z tym robić, bardzo proszę o pomoc.