Stalker-problem z amunicja

(pozdro) #1

Mam pytanko odnośnie STALKER: Cień Czarnobyla. Otóż nie wiem jak można kumulować ammo zebrane z innych broni. Chodzi mi o to, że nieraz mam tak, że w plecaku niosę 5 karabinów, w każdym po 30 naboji w zapasie(+30 w magazynku) Chodzi mi o to żeby naboje ze wszystkich broni przerzucić na jedną żeby nie targać 5 karabinów tylko jeden. Macie jakiś pomysł?

(Stały_bywalec) #2

Jakiś czas temu gralem w STALKERa. Nie pamiętam czy można takie coś zrobić. To tak jakbyś chciał z mp5 przełożyć naboje do kałacha. Nie da się, bo to i to jest inny kaliber :stuck_out_tongue: No ale to sprawa czysto techniczna :wink:

(pozdro) #3

ale mi chodzi o naboje do tej samej broni

(Mikew 86) #4

Mnie w tej grze najbardziej wkurza kwestia zacinania się broni. Jak dla mnie mogłoby w ogóle nie być tego elementu. Rozumiem, że broń może się zaciąć co jakiś czas, ale do cholery nie co 5 nabojów w krzyżowym ogniu (sic!).

(pozdro) #5

ja o nabojach a ty o zacinaniu się broni....baaaaardzo mi pomogłeś ...

(.dev) #6

Chodzi Ci o wyciągania amunicji z broni ? jeśli tak to PPM na karabinie i "rozładuj", a jak trza Ci dużo amunicji i masz dużo kasy to idziesz do baru, wybierasz interesującą Cie amunicje, kupujesz robisz Quick Save i Quick Load i znów kupujesz, i tak aż będziesz miał wystarczająco dużo.

(pozdro) #7

A gdzie ten bar jest?? lub jak jest oznaczony? niedawno zacząłem grać

(Igoand) #8

Hmm...

Zacznijmy tak.

Broń zacina się bo jest zużyta, w statystykach broni masz pasek zużycia.

Amunicje z broni możesz wyciągnąć w jeden sposób. W oknie twoim i trupa klikasz prawym przyciskiem myszy na interesującą Cię broń i wybierasz opcję rozładuj. Amunicja albo powędruje do Twojego ekwipunku albo wroga, jeżeli do wroga to wystarczy przeciągnąć ja do siebie...

Hmm...

Polecam super stronę z forum.

www.stalker.pl

Mam nadzieję, że pomogłem... :wink:

(Koks497) #9

Zacznijmy od tego czy to jest stalker albo czy stalke clear sky ? Bo obydwie gry sie troche roznia lokacjami itd....

A co do amunicji zaladowanej w broni, to mozesz poprostu ja rozladowac klikajac na bron i ''rozladuj'' i wtedy amunicja doda sie do tej samej amunicji posiadanej w ekwipubku.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Onimusza666) #10

bar jest w obozie Czystego Nieba na początku gry tu masz poradnik http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=785 :lol:

(.dev) #11

Coś słabo u was z czytaniem ze zrozumieniem.

Bar jest jak się idzie do doliny mroku, jak będziesz w bazie powinności, to dostaniesz quest żeby spotkać się barmanem, więc Ci się zaznaczy na PDA.

(Sk91) #12

Na początku używaj broni produkcji rosyjskiej, najlepiej AK 74, bo dużo amunicji maja kolesie przy sobie, z broni naboje wyciąga się , klikasz PPM i "rozładuj" wtedy amunicja ląduje w twoim plecaku a bron jest pusta, wyrzucasz bron i nosisz tylko jedna. Amunicje możesz kupić u każdego handlarza. W dalszej części gry bardziej przydatna bedzie amunicja NATO, żadko spotykana u handlarzy, ale dużo przeciwników jej ma, oczywiście pod koniec gry, do ostatniej misji bez 20 apteczek to nawet nie podchodz jak to twoje pierwsze przejscie.

(Kuczcuk) #13

Apteczki i bandaże mile widziane, również dobre artefakty np te zmniejszające promieniowanie lub na więcej % zdrowia (400% chyba).