Stalker-problem z amunicja

Mam pytanko odnośnie STALKER: Cień Czarnobyla. Otóż nie wiem jak można kumulować ammo zebrane z innych broni. Chodzi mi o to, że nieraz mam tak, że w plecaku niosę 5 karabinów, w każdym po 30 naboji w zapasie(+30 w magazynku) Chodzi mi o to żeby naboje ze wszystkich broni przerzucić na jedną żeby nie targać 5 karabinów tylko jeden. Macie jakiś pomysł?

Jakiś czas temu gralem w STALKERa. Nie pamiętam czy można takie coś zrobić. To tak jakbyś chciał z mp5 przełożyć naboje do kałacha. Nie da się, bo to i to jest inny kaliber :stuck_out_tongue: No ale to sprawa czysto techniczna :wink:

ale mi chodzi o naboje do tej samej broni

Mnie w tej grze najbardziej wkurza kwestia zacinania się broni. Jak dla mnie mogłoby w ogóle nie być tego elementu. Rozumiem, że broń może się zaciąć co jakiś czas, ale do cholery nie co 5 nabojów w krzyżowym ogniu (sic!).

ja o nabojach a ty o zacinaniu się broni…baaaaardzo mi pomogłeś …

Chodzi Ci o wyciągania amunicji z broni ? jeśli tak to PPM na karabinie i “rozładuj”, a jak trza Ci dużo amunicji i masz dużo kasy to idziesz do baru, wybierasz interesującą Cie amunicje, kupujesz robisz Quick Save i Quick Load i znów kupujesz, i tak aż będziesz miał wystarczająco dużo.

A gdzie ten bar jest?? lub jak jest oznaczony? niedawno zacząłem grać

Hmm…

Zacznijmy tak.

Broń zacina się bo jest zużyta, w statystykach broni masz pasek zużycia.

Amunicje z broni możesz wyciągnąć w jeden sposób. W oknie twoim i trupa klikasz prawym przyciskiem myszy na interesującą Cię broń i wybierasz opcję rozładuj. Amunicja albo powędruje do Twojego ekwipunku albo wroga, jeżeli do wroga to wystarczy przeciągnąć ja do siebie…

Hmm…

Polecam super stronę z forum.

www.stalker.pl

Mam nadzieję, że pomogłem… :wink:

Zacznijmy od tego czy to jest stalker albo czy stalke clear sky ? Bo obydwie gry sie troche roznia lokacjami itd…

A co do amunicji zaladowanej w broni, to mozesz poprostu ja rozladowac klikajac na bron i ‘‘rozladuj’’ i wtedy amunicja doda sie do tej samej amunicji posiadanej w ekwipubku.

Pozdrawiam :slight_smile:

bar jest w obozie Czystego Nieba na początku gry tu masz poradnik http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=785 :lol:

Coś słabo u was z czytaniem ze zrozumieniem.

Bar jest jak się idzie do doliny mroku, jak będziesz w bazie powinności, to dostaniesz quest żeby spotkać się barmanem, więc Ci się zaznaczy na PDA.

Na początku używaj broni produkcji rosyjskiej, najlepiej AK 74, bo dużo amunicji maja kolesie przy sobie, z broni naboje wyciąga się , klikasz PPM i “rozładuj” wtedy amunicja ląduje w twoim plecaku a bron jest pusta, wyrzucasz bron i nosisz tylko jedna. Amunicje możesz kupić u każdego handlarza. W dalszej części gry bardziej przydatna bedzie amunicja NATO, żadko spotykana u handlarzy, ale dużo przeciwników jej ma, oczywiście pod koniec gry, do ostatniej misji bez 20 apteczek to nawet nie podchodz jak to twoje pierwsze przejscie.

Apteczki i bandaże mile widziane, również dobre artefakty np te zmniejszające promieniowanie lub na więcej % zdrowia (400% chyba).