Stały adres IP dla komputera w sieci bezprzewodowej

Witam,

Chciałem ustawić sobie w routerze stały Adres IP dla komputera w sieci bezprzewodowej,

w tym celu dodałem w Address Reservation:

IP Address: 192.168.0.3

podałem MAC Adress mojej karty wi-fi, na pewno prawidłowy ponieważ sprawdziłem go poleceniem :arrow: ipconfig /all

i znajduje się pod “Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej 2:” w “Adres fizyczny”,

tymczasem router uparcie nadaje temu komputerowi Adres IP: 192.168.0.2,

czyli zaczyna od tego który mam ustawiony w “Starting IP Address”.

Router jest nowy, czy mam go reklamować czy da się coś zrobić?

z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Nie, to zwyczajny tani router, więc nie zawsze działa tak, jakbyś się tego spodziewał.

Może producent w oprogramowaniu ustawił wyższy priorytet puli DHCP nad rezerwacjami (taki mały błąd).

Jeżeli dałeś rezerwację x.x.x.3, to zacznij ardesowanie przez DHCP od x.x.x.4.

Powinno zadziałać.

zrobiłem tak i dostałem… x.x.x.4 :?

a jak np. kupisz pralkę i ona… nie będzie Ci chciała prać… to powiesz “to zwyczajna tania pralka…”??

Nie wiem jaki masz router ale spróbuj zrobić analogicznie takie cos u siebie…

beztytuuqt9.th.jpg

No właśnie tak analogicznie robię i…nic (tak jak wyżej) z tym, że nie mam D-Linka tylko Netgear i różni się to u mnie graficznie… :wink: ale dzięki za zrzut ekranu i rysunki :stuck_out_tongue:

jakby ktoś miał jeszcze pomysł jak zmusić Netgear’a do tego to proszę pisać :wink:

Jeżeli masz ustawione tak jak na rysunku czyli przy DHCP Serwer masz ustawione Enabled czyli otwarty / właczony to się nie dziw ze router przydziela Ci automatycznie Adres IP on go przydzieli raz i potem będzie nadawał ten sam dla danej karty ale jak chcesz mieć statyczne IP nadawane ręcznie to wyłącz serwer DHCP zaznacz opcje Disabled i wpisz żądany IP w konfiguracji karty sieciowej potem brama i DNS taka jak adres routera

Aha… OK

tylko jak się wchodzi do ustawień konfiguracji kart sieciowych? to jest gdzieś w opcjach routera czy w systemie gdzieś to się ustawia?

i chciałbym sobie ustawić także stały IP dla tego komputera który jest podłączony kablem ethernet z routerem, więc gdzie znajdę takie ustawienia dla karty wi-fi i dla karty sieciowej ethernet (zintegrowanej z płytą główną)?

beztytuunr8.th.jpg

[u mnie] W punkci 3 zmieniam adres routera więc zamiast miec 192.168.0.1 teraz jest 83.14.49.81 :wink: Następnie od tej pory wszystkie adresy DHCP mają 83.14.49.x a ty ustalasz tylko końcówkę… może to ci pomoże w rozwiazaniu twojego problemu…

Tutaj w routerze wyłącz tylko Automatyczne przydzielanie IP czyli przy DHCP Serwer zaznacz opcje DISABLE zatwierdź zmiany zieloną fajką następnie skonfiguruj swoją kartę sieciową w komputerze Połaczenie sieciowe teraz masz tam ustawione automatyczne pobieranie IP tak samo DNS (ogólnie automatycznie pobiera Ci ustawienia)Jak wejdziesz w połączenia sieciowe klikasz na żądana kartę prawym przyciskiem myszy z meny wybierasz właściwości następnie protokół internetowy TCP/IP dajesz właściwości Klikasz na użyj następującego Adresu IP i wpisujesz żądany adres IP z Zakresu Adresu Routera czyli jezeli adres routera to 192.168.2.1 to Ty wpisujesz np takie IP 192.168.2.3 następnie maska 255.255.255.0 dalej brama taka sama jak adres routera następnie klikasz użyj następującego Adresu DNS jest on taki sam jak adres routera Podstawowy Ci wystarczy zatwierdzasz wszystkie zmiany klikając aprobująco w oknach i sprawdzasz po chwili czy działa kolega Hisato ma zmieniony wogóle adres routera z standardowego 192.168.0.1 na Adres z zakresu 83.14 itd robi się tak jezeli router się gryzie z IP przydzielanym przez dostawce neta np w Polsce adresy Neostrady są z zakresu 83 itd jeżeli router nie radzi sobie z tym IP są problemy z rotowaniem to nic nie stoi na przeszkodzie by nadać routerowi adres (główny routera) z zakresu Adresu IP dostawcy neta. Robi się tak tez wtedy gdy w tej samej sieci mamy też inne urządzenia mające ten sam adres i pojawiają się problemy z zalogowaniem do tego konkretnego

No, zaczęło w końcu działać po zastosowaniu metody dekanet’a :slight_smile: jednak po uruchomieniu komputera strasznie długo musiałem czekać aż zaczną się wczytywać strony… musiałbym jeszcze taki myk zastosować na linuksie… ale już nie kombinuję… będę po prostu włączał komputery w odpowiedniej kolejności to będę miał odpowiednie IP :drinking: :stuck_out_tongue: Dzięki za rady wszystkim :piwo: dużo się dowiedziałem dzięki nim :slight_smile: