Stały ekran logowania "Czekaj..." po zainstalowaniu Visuala i aktualizacji

Dzień dobry,

 

Wczoraj normalnie pracowałem na komputerze, zainstalowałem środowisko MS Visual Studio 2010, restart, VS 2010 SP1, restart. Po tym już pracowałem na środowisku, ale w tle ściągały się aktualizacje Windowsa. Przy wyłączaniu zaznaczyłem opcję zainstaluj aktualizacje i wyłącz.

 

Dzisiaj komputer dochodzi do momentu Czekaj… przed ekranem logowania. Gdy ekran zdąży się wygasić(to laptop), po jego ponownym uruchomieniu jest ekran sprzed logowania, ale już bez napisu Czekaj…

 

W trybie awaryjnym hula, sprawdzałem pod kątem malware - czysto. Odinstalowałem Daemon tools, który też wczoraj był instalowany, myśląc że coś ze sterownikami wirtualnych dysków może blokować. Nic nie pomaga. Dysk cały czas ma ikonkę zajętości i słychać że coś tam mieli sobie.

 

Lista ostatnich aktualizacji które sprawdzałem w panelu, dotyczy też MS Visual Studio 2010, toteż nie wiem czy nie są one składnikiem SP1, który jest mi niezbędny do pracy? Myślałem o ich usunięciu, ale chyba nie tędy droga. 

 

Co proponujecie? Odzyskiwanie czy są jakieś inne metody?

 

Laptop to Toshiba Sattelite L350

 

Pozdrawiam,

Marek

Sprawdź usługi i programy uruchamiane wraz z systemem. Sprawdź co uruchamia się tak długo, tu masz opis: http://www.howtogeek.com/72420/how-to-use-event-viewer-to-find-your-pcs-boot-time/

Znalazłem wpisy które mówią o uruchamianiu(gdy jeszcze się uruchamiał) po 135 sekund.

Jak te informacje mają się przełożyć na rozwiązanie problemu? Nie ma tam danych o uruchamianych programach. Teraz system w ogóle nie startuje. Zatrzymuje się na “czekaj” i od godziny tak jest. 

Czy można uruchomić w trybie awaryjnym?

Zacznij od odinstalowania wszystkich programów ochronnych.

Start -> Uruchom (klawisz z logo Windows + R) -> wpisz: msconfig

  1. W zakładce Uruchamianie odznacz wszystkie pozycje i zrestartuj komputer.

  2. Jeżeli problem nadal występuje to przejdź do zakładki Usługi i zaznacz:

  • Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft

Teraz odznacz wszystkie pozycje i zrestartuj komputer.

Tryb awaryjny działa i skorzystałem z tej wskazówki wyszukawszy ją na jakimś zagranicznym portalu. Teraz komputer się odpala. Czy mogę pozostawić te usługi nieuruchamiane?

 

Programy ochronne = antywirusy itp?

Nie wiem z jakiej wskazówki skorzystałeś?

Jeżeli wyłączyłeś usługi w msconfig, to teraz kolejno włącz, bo w ten sposób ustalisz jaki program powoduje problem.

Żeby było szybciej możesz włączać grupami według producenta.

Wyłączyłem wszystkie oprócz microsoftowych usług. Postaram się dalej to zdiagnozować i myślę że już znam sposób aby tego poszukać. Dzięki za dotychczasową pomoc, jak się gdzieś zatnę, to dam znać.