Stały monitoring limitu; kłopoty z transferem w EDGE

Witam!

Jestem użytkownikiem internetu bezprzewodowego w sieci orange. Mam 4gb limitu. Poszukuję programu który zapisywałby, ile wysył i odbier danych wykorzystałem, zwłaszcza, gdy wychodzę z sieci. Obecnie liczniki resetują się za każdym wyjściem.

Proszę również o poradę, dlaczego, gdy ładuje się strona lub ściągam cokolwiek, b. często transfer chwilowy wysyłanych danych i odbieranych jest zerowy przez prawie 20, 30 sekund, potem wychyla się do 20,50kb/s, nagle do 177 i spada znów do zera i stoi - i tak w kółko? Obłędu można dostać! Strony zawieszają się, tracę łączność z serwerem.

Jestem w zasięgu EDGE, stałe miejsce, sygnał średni optymalny. Instalowałem w\g instrukcji, w menedżeże urządzeń brak konfliktów, sprawdzałem w instrukcji modemu ręczną konfigurację - wszystkie ustawienia mam ok. Program diagnostyczny modemu widzi wszystko w porządku. Dział techniczny orange spławił mnie i nie znam nikogo kto miałby podobne łącze do mnie. Proszę o poradę. Dziękuję! (XP home sp2)

NetMeter :slight_smile:

co do transweru przyczyn może być wiele,teren pagórkowaty,zła pogoda,BTS obciążony,brak anteny zewnętrznej i tak dalej zajrzyj tutaj na to forum jest to forum o internecie bezprzewodowym rozejrzyj się po nim :slight_smile: http://www.bez-kabli.pl

pozdrawiam.

THX! !!