Stały poziom dźwięku na kaźdym kanale

Czy da się ustawić stały poziom dźwięku na każdym kanale?
Mam dekoder
4K ULTRABOX +
USW4001NCP / NCP-3670SF
oraz tv philips - nie pamiętam jaki model…

Ale uważam że skoro można ustawić z dekoderze jaki ma być obraz do muszą być też ustawienia dźwięku, których sam nie mogę znaleźć…
Pytanie brzmi czy da się w ogóle ustawić stały poziom dźwięku na każdym kanale???

Chodzi Ci o to, aby przy przełączaniu kanału głośność była taka sama?

Sprawdź to:
https://www.manualslib.com/manual/125767/Philips-32hf9385d-42hf9385d.html?page=23
Jako iż nie podałeś modelu telewizora wyszukałem instrukcję modelu Philips 32HF9385D i 42HF9385D.

Tak chodzi mi o to, aby przy przełączaniu kanału głośność była taka sama.
Sprawdzone, wszystko jest aktywne (automatyczne dostosowywanie dźwięku na każdym kanale do tej samej (ustalonej) wartości). Mimo to podczas przełączania kanałów, jedne są za głośne inne za ciche :confused:
Pojęcia nie mam co zrobić by to ustawić tak by działało.
Więc skoro w tv nie działa to może w dekoderze trzeba coś pozmieniać?
szukałem w opcjach funkcji poziom głośności i nie ma.
Nie ukrywam, że jest to, delikatnie mówiąc, wkurzające.

To może wyłącz ten automat, bo on coś świruje? U rodziców nie ma takich funkcji i nie narzekają na różny poziom głośności.

Nie działa, niezależnie czy to jest aktywne czy nie :confused:

Tak się zastanawiam jak zaktualizuje soft tv (nie pamiętam czy da się) to może pojawi się lepsza opcja kontroli dźwięku…

Poszukaj ustawienia “Delta głosu” “normalizacja głośności”. Powinno być gdzieś w TV.

Już znalazłem, ale nie w tv tylko w dekoderze, w miejscu o którym instrukcja nic nie wspomina, znalazłem to po długim grzebaniu w różnych ustawieniach (nie pamiętam już jakich), wyłączyć dolby coś tam (nie surraund)

TV też mają funkcję “dźwięku przestrzennego” , która włączona często powoduje, że dźwięk różni się na poszczególnych kanałach i dodatkowo przez sztuczne odwrócenie fazy dźwięku, na przykład lektor w filmach jest mało zrozumiały a dźwięki na przykład w reklamach bardzo męczące.

To już sprawdzałem i nie działa.
Działa to co napisałem wyżej.