Stan baterii w Nokii6300 - poradźcie, proszę... ;(

Witam serdecznie…

Przejrzałam już sporo forów w necie, ale nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania… #-o

Mam nokie 6300 - czy gdzieś mogę sprawdzić stan baterii, poza ekranem - ikonka? a co ze stanem baterii w % ? szukałam wszędzie, gdzie tylko to możliwe, ale… NIC! !!

Czy w tej nokii jest taka funkcja, jak wskazywanie stanu baterii??? ja jestem dość dociekliwa, ale szukałam, szukałam, szukałam… i co? i nic ;( być może coś przeoczyłam ? - poprzednio miałam SE W300i - i to było na wyświetlaczu… aż dziwi mnie to, że nokia o tym nie pomyślała… ;(

A… i jeszcze jedno… czy w tej nokii - jeśli telefon jest w trybie wygaszonym - nie ma opcji ‘widzenia’ godziny??? aby ją zobaczyć muszę po prostu nacisnąć dowolny klawisz i widać godzinę - gdy wyświetlacz jest w stanie gotowości??? czy tylko tak??? Czyli znów nie ma tutaj takiej funkcji???

Dziękuję z góry za pomoc… sorry, ale nie wiem, czy ja jestem no… mało spotrzegawcza (mówiąc delikatnie :frowning: ) czy po prostu tych funkcji nie ma… a jeśli nie ma, czy można to jakoś wprowadzić???

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie… :):slight_smile:

kiedy telefon jest wygaszony, to zegar możesz widzieć jako wygaszacz ekranu - wystarczy takowy sobie ustawić, opcji stanu baterii w procentach w nokii nie ma.

Dzięki wielkie, longwayhome… :smiley:

Rany, nie wpadłam na to… właśnie wybrałam taką opcję… dzięki raz jeszcze :):):slight_smile:

Pozdrowionka… =D> =D> :smiley:

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 14:25 został dopisany post przez gosienka66

Ale… ale… wiesz, londwayhome… ekran się wygasił… i po zegarku ani widu, ani słychu… czyli… nie ma takiej opcji… przy wygaszonym ekranie… tak jak miało to miejsce w SE…

Myślałam, że ta nokia ma taką funkcję, która umożlwi mi w stanie ‘ciemnego’ wyświetlacza widzieć jednak godzinę… ale pewnie tego nie ma ;(

nieee… pokombinuj z tym wygaszaczem jako “zegar cyfrowy” i “czas zwłoki” ustaw sobie na jakowyś krótki - musi działać :wink:

Ustawiłam - jako wygaszacz - zegar cyfrowy, zaś czas zwłoki - 00:05 - i… zaraz Ci powiem, lonwayhome, co jest… chwila… mam teraz na wygaszaczu - i owszem, zegar cyfrowy - tyle, ze zobaczymy jak długo… :smiley:

Czekam… teraz przez jakieś 2 min mam… o… już nie mam :frowning: właśnie godzinę wcięło… buuuu… :frowning: :frowning: :frowning:

Chyba jednak nie da rady… :frowning: albo poradź coś… :frowning:

a w ustawieniach wyświetlacza oszczędzanie energii lub tryb uśpienia?

Jasne, że tak… czyli zarówno oszczędzanie energii, jak i tryb uśpienia mam opcję ‘tak’ :frowning:

to pewnie mam zrobić na ‘nie’ ??? czy to bardzo skraca ‘żywotność’ baterii??? dotychczas muszę ją ładować co drugi dzień… chyba mam nie bardzo :frowning: ten egzemplarz… :frowning: kupiłam telefon (nowy) na allegro… mam na niego 2 lata gwarancji, ale udało mi się ‘odkryć’, że nie ma on oryginlanej baterii… mimo że sprzedawca daje na nią także 2 lata gwarancji… być może tu jest pies pogrzebany… jak myślisz?

Dzięki, longwayhome, i sorry, za to ‘marudzenie’…

nie, to nie to, u mnie oszczędzanie energii, jak i tryb uśpienia jest na “tak” i … może się nie rozumiemy, u mnie wygląda to w ten sposób, że włącza się po np. 5 sekundach wygaszacz i pokazuje zegar (białe tło, czarne cyfry, podświetlony), po chwili jednak gaśnie i jest mocno przyciemniony jednak widać na nim zegar, tzn. nie jest zupełnie czarno…

to nie jest kwestia baterii :wink: