Stan czowania jak wylaczyc

siema all

mam w laptopie wlaczony stan czowania i nie wiem jak go wylaczyc .jak chwilk laptop postoi to wchodzi w stan czowania i nie mam pojecia jak to wylaczyc

:(:(:(:frowning:

pomoze mi ktos ??chodzi mi tylko zeby tego nie bylo i zeby laptop dzialal caly czas bo wlaczam soie czasem muzyke na noc i mi sie po chwili wylacza laptop przechodzac w ten stan czowania

pomozcie mi jak mozecie

dzieki i pozdro

Witaj dzidzej! :slight_smile:

Moim skromnym zdaniem laptop to też komputer (tyle tylko, że go można wziąć pod pachę), a skoro tak - to musi mieć też zainstalowany system, nie wspomniałeś jaki.

Mogę Ci dać wskazówki co mojego macierzystego win98, ale pewnie w XP jest podobnie.

Start- Ustawienia>Panel Sterowania->Zarządzanie energią->schematy zasilania - tam masz kilka opcji do wyboru, ustawiasz indywidualnie wg własnych potrzeb, (masz tam nawet temat pt. “komputer przenośny”) - jest możliwe ustawianie we wszystkich możliwych konfiguracjach co do wyłączania poszczególnych elementów w czasie i tym samym wprowadzania w stan standby - by np. dyski twarde działały nieprzerwanie występuje klik pt. “nigdy”(równoznaczne z “nie wyłączaj”), który wystarczy wybrać i zatwierdzić.

A może tak na początek podałbyś jaki to system?

W Xp kliknij na pulpicie PPM wybierz właściwości, zakładka “wygaszacz ekranu”, “zasilanie”, “schematy zasilania” i tam ustaw wszystkie parametry na “nigdy”. Może tylko “wyłącz monitor” ustaw sobie jakąś wartość żeby nie wypalał się niepotrzebnie gdy nie pracujesz.

W pozostałych Windowsach będzie podobnie się to wyłączać.

M@rco