Stan czowania jak wylaczyc

(Cichytg) #1

siema all

mam w laptopie wlaczony stan czowania i nie wiem jak go wylaczyc .jak chwilk laptop postoi to wchodzi w stan czowania i nie mam pojecia jak to wylaczyc

:(:(:(:frowning:

pomoze mi ktos ??chodzi mi tylko zeby tego nie bylo i zeby laptop dzialal caly czas bo wlaczam soie czasem muzyke na noc i mi sie po chwili wylacza laptop przechodzac w ten stan czowania

pomozcie mi jak mozecie

dzieki i pozdro

(Marsmo) #2

Witaj dzidzej! :slight_smile:

Moim skromnym zdaniem laptop to te偶 komputer (tyle tylko, 偶e go mo偶na wzi膮膰 pod pach臋), a skoro tak - to musi mie膰 te偶 zainstalowany system, nie wspomnia艂e艣 jaki.

Mog臋 Ci da膰 wskaz贸wki co mojego macierzystego win98, ale pewnie w XP jest podobnie.

Start- Ustawienia>Panel Sterowania->Zarz膮dzanie energi膮->schematy zasilania - tam masz kilka opcji do wyboru, ustawiasz indywidualnie wg w艂asnych potrzeb, (masz tam nawet temat pt. "komputer przeno艣ny") - jest mo偶liwe ustawianie we wszystkich mo偶liwych konfiguracjach co do wy艂膮czania poszczeg贸lnych element贸w w czasie i tym samym wprowadzania w stan standby - by np. dyski twarde dzia艂a艂y nieprzerwanie wyst臋puje klik pt. "nigdy"(r贸wnoznaczne z "nie wy艂膮czaj"), kt贸ry wystarczy wybra膰 i zatwierdzi膰.

(Mkoziolek) #3

A mo偶e tak na pocz膮tek poda艂by艣 jaki to system?

W Xp kliknij na pulpicie PPM wybierz w艂a艣ciwo艣ci, zak艂adka "wygaszacz ekranu", "zasilanie", "schematy zasilania" i tam ustaw wszystkie parametry na "nigdy". Mo偶e tylko "wy艂膮cz monitor" ustaw sobie jak膮艣 warto艣膰 偶eby nie wypala艂 si臋 niepotrzebnie gdy nie pracujesz.

W pozosta艂ych Windowsach b臋dzie podobnie si臋 to wy艂膮cza膰.

M@rco