Stan mojego dysku

(Ulrichlyoko03) #1

Witajcie.

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy wszystko jest w porządku z moim dyskiem?

Tutaj smart: http://obrazki.elektroda.net/68_1285528576.png.

Denerwuje mnie ten status Critical przy jednym z parametrów. Serwis twierdzi że dysk jest w stu procentach zdrowy i nie kwalifikuje się do wymiany.

Proszę o opis co jest nie tak i dla czego.

Dziękuję i pozdrawiam.

(Technik Elektro) #2

na dysku pojawiają się tzw bad sektory, na razie zastępowane są sektorami z puli serwisowej, zainstaluj program hd tune i zrób skan powierzchni dysku

(Ulrichlyoko03) #3

Wyniki: Error Scan, Speed map.

-- Dodane 27.09.2010 (Pn) 21:54 --

Odczyta ktoś te wartości i powie co jest z moim dyskiem?

(JNJN) #4

Jeśli SMART dysku wykazuje nawet jeden relokowany sektor, a dysk jest na gwarancji podlega naprawie lub wymianie.

Parametr 05 smart dysku ma wynosić 0.

(Ulrichlyoko03) #5

Ten dysk to dysk w netbooku Asus EEEPC 1005HA SEASHELL.

Netbook już dwa razy był w serwisie. Za pierwszym razem wgrali od nowa xp, drugim razem napisali że wszystko jest ok. Już nie mam na nich pomysłu. W takim wypadku jak się do nich 'zwrócić'? Napisałem za drugim razem, że ŻĄDAM wymiany, lecz nic oczywiście nie zostało zrobione. Jakieś sugestie?

(Rishikbp) #6

ja bym poszedl z lapkiem, otworzyl go przed nimi i uruchomil error scana :smiley:

(Jjoasz) #7

blad... nie 05, a C6 (offline uncorrectable) - ten parametr swiadczy o 'badach' fizycznych na talezu/ach - reszta jest mniej wazna, bo do bufora trafiaje tez i zdrowe komorki (chocby w wyniku bledow kontrolera czy tasmy) 8)

generalnie dysk jest zdrowy... jesli ta wartosc (05) sie nie zwieksza, to nie ma czym sie przejmowac...

(Ulrichlyoko03) #8

No dobrze zdrowy. Na to wychodzi że dalej muszę się z gratem męczyć. Podejrzewałem dysk za ostatnio coraz częstsze zwalniania komputera do zera, ale skoro zdrowy to może atom nie wyrabiać.

Rozumiem że w takim wypadku nie mam co dalej zgłaszać gwarancyjnie?

Dziękuje za wszystko.

(Gracz Online) #9

Moim zdaniem to dysk w twoim laptopie to złom. Jeśli nie chcesz się męczyć z nie wytłumaczalnymi awariami sprzętu a reklamacji sprzedawca nie chce uwzględnić (bo HDD jeszcze ciągnie), to musisz na własny koszt wymienić twardy napęd magnetyczny.

(Ulrichlyoko03) #10

Też nie jestem chętny do wymiany. Przecież za to zapłaciłem....... Może spytam się komputronika co o tym on sądzi (tam kupywałem) bo dotąd reklamowałem przez door to door.

(Jjoasz) #11

moze nie wal w niego po prostu... G-sensor ma 335 bledow... na 840 wlaczen, to sporo 8)

(Ulrichlyoko03) #12

Panowie bez żartów, ja dbam o swój sprzęt, nawet noszę go zawiniętego w ściereczkę w torbie w którą był opakowany od nowości :!:

Nie ma opcji, nigdy nim nie rzucałem. Zawsze leży na biurku.