Stan mojego dysku

Witajcie.

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy wszystko jest w porządku z moim dyskiem?

Tutaj smart: http://obrazki.elektroda.net/68_1285528576.png.

Denerwuje mnie ten status Critical przy jednym z parametrów. Serwis twierdzi że dysk jest w stu procentach zdrowy i nie kwalifikuje się do wymiany.

Proszę o opis co jest nie tak i dla czego.

Dziękuję i pozdrawiam.

na dysku pojawiają się tzw bad sektory, na razie zastępowane są sektorami z puli serwisowej, zainstaluj program hd tune i zrób skan powierzchni dysku

Wyniki: Error Scan, Speed map.

Dodane 27.09.2010 (Pn) 21:54

Odczyta ktoś te wartości i powie co jest z moim dyskiem?

Jeśli SMART dysku wykazuje nawet jeden relokowany sektor, a dysk jest na gwarancji podlega naprawie lub wymianie.

Parametr 05 smart dysku ma wynosić 0.

Ten dysk to dysk w netbooku Asus EEEPC 1005HA SEASHELL.

Netbook już dwa razy był w serwisie. Za pierwszym razem wgrali od nowa xp, drugim razem napisali że wszystko jest ok. Już nie mam na nich pomysłu. W takim wypadku jak się do nich ‘zwrócić’? Napisałem za drugim razem, że ŻĄDAM wymiany, lecz nic oczywiście nie zostało zrobione. Jakieś sugestie?

ja bym poszedl z lapkiem, otworzyl go przed nimi i uruchomil error scana :smiley:

blad… nie 05, a C6 (offline uncorrectable) - ten parametr swiadczy o ‘badach’ fizycznych na talezu/ach - reszta jest mniej wazna, bo do bufora trafiaje tez i zdrowe komorki (chocby w wyniku bledow kontrolera czy tasmy) 8)

generalnie dysk jest zdrowy… jesli ta wartosc (05) sie nie zwieksza, to nie ma czym sie przejmowac…

No dobrze zdrowy. Na to wychodzi że dalej muszę się z gratem męczyć. Podejrzewałem dysk za ostatnio coraz częstsze zwalniania komputera do zera, ale skoro zdrowy to może atom nie wyrabiać.

Rozumiem że w takim wypadku nie mam co dalej zgłaszać gwarancyjnie?

Dziękuje za wszystko.

Moim zdaniem to dysk w twoim laptopie to złom. Jeśli nie chcesz się męczyć z nie wytłumaczalnymi awariami sprzętu a reklamacji sprzedawca nie chce uwzględnić (bo HDD jeszcze ciągnie), to musisz na własny koszt wymienić twardy napęd magnetyczny.

Też nie jestem chętny do wymiany. Przecież za to zapłaciłem… Może spytam się komputronika co o tym on sądzi (tam kupywałem) bo dotąd reklamowałem przez door to door.

moze nie wal w niego po prostu… G-sensor ma 335 bledow… na 840 wlaczen, to sporo 8)

Panowie bez żartów, ja dbam o swój sprzęt, nawet noszę go zawiniętego w ściereczkę w torbie w którą był opakowany od nowości :!:

Nie ma opcji, nigdy nim nie rzucałem. Zawsze leży na biurku.