Stan wstrzymania i dźwięk po wznowieniu Windows

Witam.

Od kilkunastu dni, a dokładniej od czasu kiedy zacząłem częściej wykorzystywać funkcję ‘stanu wstrzymania’ w moim Windows XP Professional, jego wznowieniu towarzyszy dziwne zjawisko. Otóż objawia się ono szumieniem w głośnikach. Dzieję się tak zarówno wtedy gdy sam wywołam stan wstrzymania, jaki i również wówczas gdy zadecyduje o tym zegar systemowy. Jedyną radą okazuje się ponowne uruchomienie systemu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zachowaniem mojego komputera, tym bardziej, że system jest świeżo po instalacji. Mam nadzieję, że problem ten nie jest skomplikowany i razem poradzimy sobie z jego rozwiązaniem. Jak zwykle już teraz dziękuję za wszelkie komentarze i wskazówki.

I w tym “wytłuszczeniu” masz całe wytłumaczenie problemu.

Stan wstrzymania nie jest funkcją, którą powinno się wykorzystywać często (a zalecenie brzmi: jak najrzadziej), ponieważ mogą powstać problemy z prawidłowym działaniem systemu.

Pisał o tym Microsoft na którejś ze swoich stronek, ponieważ to było wtrącone niejako przy “okazji”, mam problem ze znalezieniem tegoż linku.

Jeżeli już chcesz wykorzystywać stan bezczynności komputera, korzystaj raczej z funkcji hibernacji.

Opcja wstrzymania - przy wciśniętym klawiszu Shift, zamieni się w opcję hibernacji. Jest to opcja mniej obciążająca system, bo odbywa się niejako automatycznie, bez zbędnego zapisu danych - jakie ma miejsce przy trybie wstrzymania.

Ja np. bym poleciła ustawienie hibernacji na okres czasowy (dowolnie wybrany) bezpośrednio w Panelu sterowania.