Standardowa karta graficzna VGA + Blue screen

Witam, od jakiegoś tygodnia (zeszły czwartek) mam problem z kartą graficzną. Tydzień temu, podczas gry w Heroes 3, nagle samoistnie i bez niczego zrestartował mi się komputer - wszystko znikło, pojawiło się przez chwilę czarne tło i komputer uruchomił się ponownie. Przy uruchamianiu jednak wywaliło mi Blue Screena i dalej nie chciało mnie wpuścić. Do trybu awaryjnego wpuściło mnie bez problemu. Tam przy pomocy Display Driver Uninstallera wszystko (łącznie z folderem Nvidii na dysku C) usunąłem i od tego momentu komputer uruchomił się normalnie. Jednak zamiast mojej karty graficznej, wyświetla mi się “Standardowa karta graficzna VGA”.

I tu mam problem, nie wiem jak go rozwiązać. Próbowałem instalować starszą wersję sterowników nvidii, ale na nic się to zdało. Ponowna instalacja sterowników z płyty również niewiele dała. Na początku bałem się, że padła mi karta graficzna, ale nie mam żadnych zniekształceń obrazu, poza tym do trybu awaryjnego mnie wpuszcza, więc powinien to być raczej problem sterowników. Filmy i starsze gry mi chodzą, ale już np. CS: GO już nie.

Do tej pory wszystko chodziło mi bez najmniejszego problemu. Nie zmieniałem windowsa, nie zmieniałem nic w biosie, nie bawiłem się sterownikami. Błąd wyskoczył nagle, nigdy wcześniej nie miałem podobnej sytuacji. Wrzuciłbym pliki z BlueScreenView, ale o dziwo, mimo że jeszcze nie dawno tam były, teraz folder Minidump jest pusty. HD Tune wskazuje, że z dyskiem jest wszystko OK, w zakładce ‘Health’ również wszystkie pozycje mają status OK. W HWMonitor napięcia i temperatury są w normie, ale oczywiście nie widzi karty graficznej.

Sam Blue Screen trwa zaledwie ułamek sekundy, a w nim 0x00000116 i nvlddmkm.sys

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Dodam, że chciałbym się obyć bez konieczności reinstalacji Windowsa.

Windows 7 64 bit SP1

AMD Phenom II X6 1100T

M4N98TD EVO

8 GB RAM

Nvidia GeForce GTX 560

To tak jak piszesz, że temperatury i stan dysku są prawidłowe to niech tak będzie.

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza.

Chieftec 750W, poniżej PS z HWMonitora:

022.thumb.jpg.417f358cafb32d82b67ed376e1

 

Temperatury 0 stopni czyli odczyt czujnika jest zły,Sprawdź je jeszcze programem Core Temp.

Tryb awaryjny działa, czyli ja bym się skupił na problemie Windowsa/sterowników. 

Instalowałeś sterowniki z płyty. Może ściągnij z internetu te najnowsze?

Moim zdaniem jeśli to nie pomoże, to trzeba zrobić format.

Blue screen dalej występuje ?

 

Za każdym razem, gdy Windows Update instaluje aktualizacje związane z grafiką, albo gdy instaluję sterowniki ze strony nvidii - zarówno 355,98, jak i 340,52, i uruchamiam ponownie, do momentu ‘trwa uruchamianie systemu windows’ jest ok, ale potem czarny ekran, restart i pytanie - uruchomić normalnie czy awaryjnie. Jak wybiorę, że normalnie, to procedura się powtarza, i w którymś momencie mignie przez chwilę BSOD. A jak awaryjnie, to wszystko działa normalnie. A możecie podrzucić linki do konkretnych sterowników? Ja najwyraźniej źle szukam :confused: W Minidumpie, dopóki jeszcze były tam elementy, na połowie elementów wyświetlał się błąd 0x00000116 a na połowie 0x00000117. Wychodzi więc na to, że coś w kompie koliduje mi ze sterami od grafiki, ale nie mam zielonego pojęcia co…