Standardowe wymiary DVD

Witam. No i jest problem. Obudowa na styk, płyta główna na styk i nagrywarka DVD standardowa trochę za duża . Głębokość 170 m - podaje producent. Niektórzy podają 165 mm.
I te 165 mm jest w porządku (na styk), ale czy pomiar uwzględnia ramkę plastikową od frontu, czy nie.
Np. Hitachi-LG podaje wprost: “Głębokość 165 - bez ramki”.
Ktoś będzie łaskaw podać długość rzeczywistą napędu optycznego w wersji 170 i 165 mm?
Proszę o odpowiedź i lub radę. Nie chcę by mi nagrywarka wystawała za bardzo z obudowy.

170 i 165mm.
Standardowa jest wyłącznie szerokośc i wysokosć, długośc może się różnić minimalnie.

Przyjmij dane producenta, miej jednak na uwadze, że 5 milimetrów, przy 17 cm, to całkowicie akceptowalny margines błędu/zaokraglenia. Ponadto pamiętaj też o kablach, które też z centymetr będą potrzebowały- wniosek obie są za duże.
Kup zewnętrzną lub szukaj 15cm.

Dziękuję!
Kable już uwzględniłem. Jak spróbuje 170 mm to na styk będzie mi wystawać ok. 5 mm tyle co ma ramka. Mniejsza to wspomniana 165 mm, ale to jest chyba pomiar bez ramki.
Napędu ok. 150 mm nie spotkałem, chyba że slim do laptopów, ale to już wymaga jakiejś ramki pośredniej do zatoki 5,25", z tym też trudno. Napęd zewnętrzny to dodatkowy element plączący się po biurku.
Może jeszcze jakiś pomysł?

Są, źle szukasz. 41,3 to wysokość a 165 to szerokość, ten “głebokości” miał niecałe 15 cm. :slight_smile: :slight_smile:https://archiwum.allegro.pl/oferta/nowy-naped-dvd-rom-5-25-sata-lg-dh18ns40-gwr-i5551467190.html

Ogólnie standardowo masz napędy w dwóch rozmiarach (co nie oznacza że nie ma jeszcze innych wynalazków) , dłuższa i krótsza , inne wymiary masz identyczne, tak jak rozstawy otworów montażowych. Budy do kompa są robione tak że ramka czołowa powinna iść w jednej linii z zewnętrzną linią zatoki. Jeśli coś wystaje to nie z winy napędu a ujowej obudowy, większość montowanych na stałe w ramkę zatoki ma odpowiedni margines, gorzej jak są sanki i źle wymierzone.
Dłuższa 19.5cm
Krótsza 17cm

Nie. Pobieżna lektura internetu wskazuje, że napęd ten ma 171 mm długości.

Dzięki. Chyba masz rację. Chyba uznam że długość to 17 cm jest stardowa, a że wystaje to wina obudowy “iBOX Vario GF01B” (zasilacz na dole) i płyty gł. która ma 24.4 cm ale w realu to ciut więcej. Czyli muszę się zgodzić na to że napęd będzie wystawał te 5 mm. Chyba , że jakiś inny pomysł…

No tak. Te 165 mm dł. jest chyba nierealne (wymiar bez ramki). Jak nie chce psuć estetyki to:
1-zmieniam budę
2-dokupuję kieszeń 5,25" do napędu slim (morele ok. 100 zł).
https://www.morele.net/inline-mocowanie-do-napedu-nagrywarki-slim-2x-ssd-2-5-cala-w-zatoce-5-25-cala-39950g-872635/
3-godzę się na zewnętrzny.
4-rezygnuję z napędu.
5-więcej nic mi nie przychodzi do głowy…
Jest jeszcze taki wynalazek za 50 zł


Tylko ni cholery nie wie jak tam zamocować napęd slim (ta wąziutka szczelinka z przodu?).

Często korzystasz z płyt?

Raczej bardzo rzadko,
Chcę mieć tak na wszelki wypadek.
Ale obiecałem komuś, że mu nagram sesję zdjęciową na Cd!

Zatem odpowiedź jest w punkcie nr 3:

U mnie napęd grzecznie leżakuje w pudełku. Użyłem go jak na razie tylko raz :slight_smile:

LiteOn eBAU108. Polecam. Pozwala na używanie płyt M-Disk (marketing mówi o 1000 lat trwałości, niestety muszę uwierzyć im na słowo).

Zmierzyłem Ja mam PLEXTORa ma 165 ale nagrywarki mają różne długości w zależności od firmy

Dzięki. Będę szukał.