Star Wars - Po kolei?

Hejo.

Mam pewien problem, oglądałem Gwiezdne Wojny raz na jakiś czas i tylko niektóre częsci. Poszedłem do Wypożyczali Video i poprosiłem o 1 Częsc, no ale potem sobie przypomnialem że one nie są poukładane to co sie działo. Czyli np Wpierw Był Vader jak tam rządził a potem jako dziecko :).

Mógłby mi ktoś napisac jak to idzie po kolei? Bo pani w wypożyczalni niestety nie wie;).

Dzięki i Pozdrawiam :slight_smile:

Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo (19 maja 1999)

Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów (16 maja 2002)

Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów (19 maja 2005)

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja (premiera w USA 25 maja 1977)

Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje (21 maja 1980)

Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi (25 maja 1983)

Prosze :wink:

tak, jak są ponumerowane, tylko najpierw były kręcone 3 ostatnie, bo wtedy technika nie była na takim poziomie, żeby nakręcić pierwsze 3 (efekty etc.)

Szkoda, że całości nie zaczęli kręcić w 1999 roku. Ta stara wersja jakoś do mnie nie przemawia. Będzie kiedyś nowa wersja 4, 5 i 6 części? Wiem, że jest jakaś cyfrowo poprawiona, ale to mnie nie ratuje :frowning:

Części 4-6, obecnie dostępne, są cyfrowo poprawiane. Mają kilka dodatkowych scen, m.in. nadepnięcie na ogon Jabby.

dla mnie 4-6 część mają nie powtarzalny klimat :slight_smile:

Zgadzam się 4-6 części mają klimat i są świetne, ale jak ostatnio oglądałem część IV (wcześniej I II III) to widać ogromną różnicę. Głównie moją uwagę zwróciła walka Obiego z Vaderem, wydawała mi się ona strasznie sztywna. W nowszych częściach walki są dynamiczne, a bohaterowi ruszają się podczas walki :slight_smile: a nie tak jak w walce w IV która wyglądała dla mnie jakby dwóch staruszków od niechcenia stukali się swoimi świetlnymi laskami :stuck_out_tongue: Obi i Vader praktycznie się nie ruszają. Ale i tak części IV-IV rządzą:D

Ogólnie jest 6 epizodów - podział na dwie “trylogie” - “nową i starą”.

Stara - epizody IV - VI (wydane w latach '70 czy '80)

Nowa - epizody I - III (wydane całkiem niedawno)

No i to tyle w temacie :stuck_out_tongue:

Bardzo dziękuje za kolejnosc, Teraz wyszła w kinach nowa częśc… Jest ona jako Bajka ale odbywa się międzi którymi częsciami ? 1-2. 2-3? Między którymiś z tych jest przerwa okolo 40 lat i zrobili nową, tylko nie wiem gdzie ją dopasowac :)…

Pozdro :stuck_out_tongue:

Jest pomiędzy 2 i 3

Poprawią tylko jakość i chyba nic więcej :slight_smile: Z tego co pamiętam mają jeszcze zrobić cała trylogie w formacie 3D

To będzie bajka czy normalny fim? Shrek też jest w 3D :lol:

Kilka-kilkanaście lat temu w kinach leciała klasyczna trylogia która miała cyfrowo poprawiane efekty + dodane kilka scen. Później jeszcze wprowadzili kilka zmian np. zmiana Anakina na tego z nowych części z końcowej części Powrotu Jedi. Teraz zazwyczaj wersje sprzedawane na DVD to właśnie ta wersja

A czy wiecie może czy TVP ma zamiar wyemitować w TV 2 ostatnie części ?

We wrześniu w TVP2 leciała cała nowa trylogia i pierwszy odcinek starej. Zostały one nagle “przerwane” przez show “Gwiazdy tańczą na lodzie”. A co z 2 ostatnimi?

Mają być wyemitowane w grudniu

Tak myślałem :slight_smile: Domyślam się, że w okresie świąteczno-noworocznym.

Wydaje mi się, że powinni jednak wyemitować po kolei cały cykl, zamiast dzielić go na kawałki. Dużo lepiej ogląda się film pamiętając, co wydarzyło się w poprzedniej części. Przecież mogli puścić pierwsze 4 odcinki na przełomie listopada/grudnia.

Stara wersja jest najlepsza ! To już taki klimat że szok. Nowym już tego brakuje .

Zgadzam się powinni wyemitować wszystkie części po kolei, ale przecież teraz zaczęła się znowu “Wiocha Na Lodzie” a to przecież są pieniążki z SMSów :slight_smile: Liczę że jak już wszyscy zrobią sobie tam loda :stuck_out_tongue: to wróci coś warte oglądania.

Pozdrawiam

Na ten temat mógłbym polemizować. Nie wiem czy to przez złe nastawienie do filmu czy coś innego zasnąłem na 4-tej części :confused: Za mało akcji, za dużo gadania.

No dobrze kolejność powstawania filmów jest znana, kolejność wg. części jest znana… ale czy to trzeba oglądać wg części tzn najpierw częśc I potem II potem III potem (mimo ze stara) część IV… ? czy wg dat powstawania filmu. tzn najpierw IV potem V potem VI a potem I potem II potem III ???