Star Wars The Force Unleashed 2 - ilość fps

Witam.

Jak sprawdzić ilość fps w tej grze? Gra się nie zacina ale jak gram na początku to w spowolnionym tempie. Czy tak ma być czy to jest wina mojego sprzętu(podane w opisie)?

Spróbuj odpalić na minimalnych jeżeli tego nie robiłeś. Sprzęt nie najlepszy do gier więc musisz popróbować w ustawieniach żeby ci płynnie chodziło. Może być jeszcze wina sterowników (na początku jak grałem miałem w niektórych miejscach takie coś że wszystko robiło się tak jakby czarne i widać było same białe kontury i był to właśnie problem sterowników), zaktualizuj sterowniki i spróbuj ponownie.

Sprzęt nie jest zły. Chodzi mi na nim X-men Origins Wolverine płynie oraz inne gry. A przy aktualizacji sterowników mam odinstalować stare i zainstalować nowe, czy te nowe sterowniki same zastąpią stare?

Zapomniałem dodać że czy przy średnich ustawieniach czy przy niskich gra chodzi tak samo. Na wysokich nie próbuję bo to już nie ma sensu(wiem że mi nie pójdzie)

Nie musisz odinstalowywać starych sterowników nowe zastąpią stare. Jeżeli masz steama jest tam opcja która aktualizuje ci samemu sterowniki. Ogólnie to podejrzewam ze to wina ramu, więc wyłącz wszystkie w tle otwarte programy i napisz jaki masz system.

Windows XP Home Edition Service Pack 3

Na tym systemie ilość ramu powinna starczyć teraz jedyne co mnie martwi to procesor, ty masz 1 rdzeniowy 3.0GHz a w minimalnych jest 2 rdzeniowy 2.4GHz, więc jeżeli po aktualizacji sterowników nie pójdzie może to być jeszcze wina procesora.

Zainstalowałem nowe sterowniki i nadal to samo. Gra działa w spowolnionym tempie. Do tego nie mogę wejść do panelu ATI, nie wiem czemu, tak jakby nie został on doinstalowany.

Dziwie się trochę bo X-men Origins Wolverine ma takie same wymagania jak Star Wars a chodził mi płynnie

Wymagania X-Men Origins Wolverine Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1

Wymagania Star Wars The Force Unleashed 2 Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista/7

X-men ma większe wymagania w procesorze ale mniejsze przy grafice. Nie wiem czy przy X-men te wymagania są poprawne gdyż nie posiadam tej gry i tylko sprawdziłem na internecie ale te z SW:TFU2 są poprawne. Ogólnie to 1.5GB ram DDR nie jest tak wydajne a minimalne wymagania to 2GB ram i to zapewne chodziło o DDR2 które jest nieco wydajniejsze. Odpal gre i sprawdź w menedżerze zadań czy przy ram pisze że jest wykorzystywane w 100% jeżeli tak to znaczy że gra zabiera cały dostępny ram i zapewne by zajeła więcej gdyby mogła.

Jednak to wina Ramu, podczas gry pliki stron są używane 1,6 GB a pamięć fizyczna z 1,5 GB podczas gry jest dostępna z 30 MB. Chyba o to chodzi no nie?

Jestem dosyć pewny że ramy. Jeżeli masz trochę kasy kup dodatkowego rama i wymień tak abyś miał chociaż te 2GB. zapewne masz teraz 1Gb+512MB i dlatego wychodzi 1.5GB, jeżeli tak dokup rama 1GB na allegro nie drogie i gra powinna działać. Możesz jeszcze sprawdzić obciążenie procesora jak będzie dosyć wysokie będzie ryzyko że procesor też nie wyrobi ale jak będzie tak np 50% będzie ok ale jak się zbliży do 90-95% można się zacząć martwić.

Procesor to tak do 60-80% a Ramy mam 3x512 MB firmy Kingston

Czyli procesor jeszcze tako jako wyrabia. Dokup 1GB ramu i powinno działać na minimalnych albo może nawet średnich. Ramy 1gb drr można już kupić od 50zł więc nie jest to za wielki wydatek.