Stara, ale dobra techniawa

Dam Wam kilka linków do starych utworów Dance / Techno. Co Wy na to? A może znacie kilka innych, fajnych?

To pamiętanm jak do podstawówki chodziłem, to miałem ten utwór na kasecie audio po tacie <3

To również pamiętam z kaset :smiley:

To tyle na razie ode mnie.

Kto nie skacze ten za Tuskiem

?? O co ci chodzi?? Przypomniały mi się stare kawałki…

Tak Dj krzyczał do mikrofonu na niektórych setach z dyskotek

Aha. :smiley:

Tuta wstawka kompilacji z ponad 20 lat z radia BBC.
Wprawdzie nie techno a transowa, ale po browarze na słuchawkach poniewiera łeb.

Trance też lubię. :slight_smile:

Jeszcze kilka:

Jeździliśmy kilka lat pod rząd na Love Parade, 1997 też byliśmy. Świetna sprawa, w 15-25 osób (w zależności od roku), mieszanka znajomych: metale, punkowcy, depesze, skejci - na Love Parade jechali jednak wszyscy i tak samo dobrze się bawili.
Ja pojadę klasykiem:

Hehe, dobre to :slight_smile:

Który rocznik jesteś?

Scooter cały album Wicked! i Our Happy Hardcore:

Scooter wydany całkiem niedawno ale nadal w starym dobrym stylu:

i Westbam:

Ogólnie z moich czasów (rocznik '83) to: Members of Mayday, Marusha, Music Instructor, Scooter, Mr. x and Mr. Y, Westbam, Da Hool, ATB, Prodigy choć to chyba bardziej od Rave się zaczynało, DJ Tiesto i wiele wiele innych, dużo by wymieniać :laughing:

A w podstawówce się słuchało i w radiowęźle puszczało właśnie Scootera, Prodigy ale też polskie produkcje jak Nagły Atak Spawacza, Liroy, gdzieś tam nieco później się jeszcze Karramba przewinął ale to nie ten typ, o który pytasz :smiley:

1997

Crazy Frog’a ktoś pamięta? :smiley:

01 - Intro (0:01) 02 - Axel F (1:02) 03 - Popcorn (3:53) 04 - Whoomp! (There it is) (7:07) 05 - 1001 Nights (9:56) 06 - Bailando (Spanish Version) (12:52) 07 - Don’t Do Want Me (16:27) 08 - Dirty Frog (19:25) 09 - Magic Melody (22:58) 10 - Pump Up The Jam (26:14) 11 - In The 80’s (29:20) 12 - Pinnochio (32:50) 13 - Wonderland (35:49) 14 - Dallas (Theme) (39:20) 15 - The Pink Panthers (42:36) 16 - Crazy Sounds (Acapella) (45:09)

Drugi album „More Crazy Hits”:
(13) Crazy Frog - More Crazy Hits - YouTube

Da Hool, czy For An Angel hymny - na obu byłem też Love Parade. For An Angel najlepiej wspominam, Love Parade '98. Niesamowity klimat tamtej imprezy, fantastyczni wyluzowani przyjaśnie nastawieni ludzie, dyskoteka na milion ludzi. Teraz już bym się tak nie odważył pojechać do Berlina i przeimprezować popołudnie i całą noc na dworze.

A co do utworów:

świetna ścieżka dźwiękowa do „Biegnij Lola biegnij”, np.:

Uwielbiałem ten utwór Cosmic Gate:

Zombie Nation:

Ostatnio jak restaurowałem moją wieżę Technics której nie używałem z 17 lat była tam kaseta i między innymi ten kawałek:

PPK:

@bachus Ale ty żeś mi przypomniał… >3

Kenkraft 400? No super na moich Altusach 300. Wzmacniacz to Yamaha R-N402D. Wiele osób mie krytykowało, że to nieodpowiedni wzmacniacz do tych kolumn, a łupią, jak nie wiem…

PPK - takie spokojne elektro z beat’em - też spoczko. :slight_smile:

In My Mind od Antiloop? Kurde, gdzieś to słyszałem chyba… Na końcu kasety po tacie chyba… Tylko robił się taki fade-out (ściszanie) i pyk - stop… :smiley:

Co to za Technics i jakie głośniki?

Nie wiem, czy ten kawalek tu już był…

Polacy też potrafili. :slight_smile:

Gry do kitu, ale muza super!

Żeby wymienić paski magnetofonu trzeba… rozlutować silniki:

Gdyby nie magik-serwisant starszej daty z „Elektrody” co miał schematy i wiedzę jak to rozebrać nigdy bym sobie z tym nie poradził… Wieża w tym roku będzie miała 28 lat.

2 polubienia

@bachus
WOW! Ale sprzęt!
Modele pamiętasz?

Co tam masz: radio FM, wzmachol, CD i EQ?
Podaj mi od góry.

Kolumny trójdrożne, tzn. 3 przetworniki?

Mój tata miał wierzę od Diory i do niej kolumny Tonsil Alton 110. Tam był:

  • Wzmachol WS 400 lub WS 500;
  • CD o modelu CD 502 chyba lub CD 504;
  • EQ MDM 502 czy jakoś;
  • Tape o modelu - nie pamiętam;
  • Radio FM o modelu …502 lub …504 - nie pamiętam początku.
  • Pilot o modelu PA 502 lub PA 504. W stosunku do tego twojego Technics’a, to on był byczy i zasilany - uwaga - 9V baterią! :smiley:

Przypomniał mi się jeszcze taki kawałek.